banner461
banner195

Yeni Yılda Hangi Defter, Kaç Paraya Tutulacak?

Nevşehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığından yapılan açıklamada muhasebeci ve mali müşavirlerin yeni yılla birlikte tutacakları defterlere ne kadar ücret alacakları konusunda bilgilendirme yapıldı.

 Yeni Yılda Hangi Defter, Kaç Paraya Tutulacak?
04 Aralık 2014 Perşembe 17:06

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığından yapılan açıklamada muhasebeci ve mali müşavirlerin yeni yılla birlikte tutacakları defterlere ne kadar ücret alacakları konusunda bilgilendirme yapıldı.

Nevşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından yapılan açıklamada, “Muhasebe ve Müşavirlik işlemleri için hizmet verdiğimiz müşterilerimiz adına yapacağımız 2015 yılı, Ek hizmetler, Muhtelif Formlar, Banka Belgeleri, Resmi Defterler, Noter tasdik ve Kırtasiye bedellerinin tespiti ile ilgili görüş ve öneriler doğrultusunda alınan tavsiye niteliğindeki duyurudur. İşletme Defteri: 250- TL : İşletme defteri, Noterlik ücretleri, 12 Adet CD, Geniş klasör, Kartuş, Sözleşme bedeli, Damga vergisi, Bilgisayar kâğıdı, Bildirgeler ve yıl içi diğer hizmetler (Banka beyannamesi ve formlar). Bilanço Defteri: 600- TL : Yevmiye defteri, Defteri kebir, Envanter defteri, Noterlik ücretleri (Açılış / Kapanış), 12 Adet CD, Geniş klasör, Sözleşme bedeli, Damga vergisi, Bilgisayar kâğıdı, Bildirgeler ve yıl içi diğer hizmetler (Banka beyannamesi ve formlar). Şirketler Ve Tüzel Kişiler: 850- TL: Yevmiye defteri, Defteri kebir, Envanter defteri, Yönetim Kurulu Karar Defteri, Pay Defteri, Genel Kurul Toplantı ve Müzakere Defteri, Noterlik ücretleri (Açılış / Kapanış), 12 Adet CD, Geniş klasör, Sözleşme bedeli, Damga vergisi, Bilgisayar kâğıdı, Bildirgeler ve yıl içi diğer hizmetler (Banka beyannamesi ve formlar). Bu ücretler 100 sahifeye kadar olan işletmeler içindir. 100 sahife üzeri olanlarda maliyet hesaplaması tavsiye kararının altında kalmamak üzere meslek mensubu tarafından belirlenir. Yevmiye ve Yönetim Kurul Karar Defterlerinin Kapanış tasdik bedelleri dâhil edilmiştir” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.