banner461
banner195

Yeşilçam'ın Şişko Nuri'si ve Kötü Adamı İhsan Gedik Kapadokya'da

Orta yaş ve üzerindeki tüm vatandaşların hafızasında yer etmiş, önemli bir sinema sanatçısı olan İhsan Gedik ve Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin Nevşehir'in Ürgüp ilçesine geldi.

Yeşilçam'ın Şişko Nuri'si ve Kötü Adamı İhsan Gedik Kapadokya'da
12 Ağustos 2016 Cuma 15:41

banner143
banner134
Türk sinemasında canlandırdığı 'kötü adam' karakterleriyle tanınan ve 54 yılda 700'e yakın sinema filminde rol alan 73 yaşındaki İhsan Gedik, şehir şehir gezip, kendi yazdığı kitabı satarak geçimini sağlıyor. 

Yeşilçam'da 700 yakın filmde rol alan ve 'sinemanın kötü adamı' olarak tanınan İhsan Gedik, zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Çevirdiği sinema filmlerinin afişleri, fotoğraf kareleri ve Türk sinemasının önemli aktörlerinin kendisi için yazdığı sözleri 174 sayfalık 'Dünden Bugüne İhsan Gedik' kitabında toplayan sanatçı Gedik, Ürgüp'te son olarak "Kırık Ayna" filmi için bulunduğunu, o tarihten bu yana Ürgüp'ün çok gelişerek güzelleştiğini gördüğünü söyledi.

Türk sinemasında canlandırdığı çocuk tiplemeleriyle tanınan Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin ile birlikte Ürgüp'e gelen İhsan Gedik, Ürgüp ziyaretinin ardından Kayseri'ye gitti.


Yeşilçamın Şişko Nurisi ve Kötü Adamı İhsan Gedik

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.