banner461
banner195

Yıllarca Bu Borulardan Ürgüp Halkı Su İçti

Ürgüp belediyesi ilçenin içme suyu boru hattında çalışma yapıyor. Çalışma esnasında ortaya çıkan korkunç görüntü ise ilçe halkının yıllarca nasıl bir içme suyu hattından su içtiğini de gözler önüne serdi.

Yıllarca Bu Borulardan Ürgüp Halkı Su İçti
23 Ağustos 2013 Cuma 11:58

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp belediyesi ilçenin içme suyu boru hattında çalışma yapıyor. Çalışma esnasında ortaya çıkan korkunç görüntü ise ilçe halkının yıllarca nasıl bir içme suyu hattından su içtiğini de gözler önüne serdi.

Fotoğraftaki Bu boru, Yapımı hızla ve başarı ile halen devam eden İçme suyu şebeke değişiminin abone bağlantıları sırasında Ürgüplü bir Vatandaşın evinde kullandığı suyu aldığı şebekenin bağlı olduğu boru. Yani evinde kullandığı su, bu borudan geçerek evine ulaşmaya çalışıyor. Görüldüğü gibi, çatlak ve kırıklar nedeniyle Mazı'dan çıkan 100 tonluk su, evlere 60 ton olarak ulaşıyor. Yani  %40 kayıp ve kaçak mevcut. Şebeke tamamlandığında bu da faturalara indirim olarak yansıyacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, “Değerli Ürgüp'lüler; Yol kapalı, su şebeke çalışması var dendiğinde, araçla geçici süre bozuk yoldan gitmek zorunda kaldığınızda, balkonda tozdan oturamadığınızda bu boru aklınıza gelsin ve sabretmeye devam edin” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hüloooggg - 5 yıl önce
başkan birkaç sene sonra yaptığın icraatlerin fotolarınıda koyacak cesaretin varmı..bakalım yapılan yollar kazılar borular bir kaç sene sonra ne durumda olucak...
Avatar
Cihan OKUMUŞ - 5 yıl önce
anadolu öğretmen lisesi etrafının lojmanlarının borularıda bu şekilde kimse değiştirmiyor