banner461
banner195

Yine Aynı Dert Yine Aynı Sıkıntı

Nevşehir Atatürk Bulvarı Öğretmen Evi önünde daha bir ayı geçmeden ikinci kez su boruları patladı.

Yine Aynı Dert Yine Aynı Sıkıntı
25 Aralık 2013 Çarşamba 12:33

banner143
İkinci Kez Su Boruları Patladı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Bu Kaldırımlar Nevşehir'e Yakışmadı

Son kar yağışları öncesinde ilk su borularının patlaması nedeniyle  kırılıp dökülen kaldırımlar üzerinin çukurlarla doldurularak geçici çözüm üretilmesiyle  vatandaşların tepkilerine neden olmuştu...

Nevşehir Atatürk Bulvarı Öğretmen Evi önünde bu kez bugün ikinci kez su boruları patlaması sonucu vatandaşlarımız ve esnaflarımız şehrin göbeğinde böyle bir rezalet olur mu şeklinde eleştirileride beraberinde getirdi.

Özellikle su borularının ikinci kez patlamasıyla birlikte esnafların suları kesildi,kaldırımları kullanılamaz hale gelmesiyle esnafta iş yapamaz hale geldiğini belirterek Nevşehir Belediyesine büyük sitemde bulunuyorlar.

Bugün meydana gelen su borularının patlaması üzerine Nevşehir Belediyesi su birimi acilen çalışma başlatarak onarım yapıyorlar.

Kendileriyle görüştüğümüz vatandaşlar; dökme suyla değirmen dönmez bir an önce şehir merkezindeki bu rezaletin kökten çözüm üretilerek su borularının yenilenerek alt yapının sağlam bir şekilde yapılması gerektiğini aksi durumda bu sıkıntıların devam edeceğini belirttiler.

Konuya ilişkin olarak FİB Haber Merkezimize açıklamlarda bulunan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver de konunun bizzat yakın takipçisiyim.

Elbetteki vatandaşlarımızın  ve sizlerin eleştirileri son derece haklı.Bu durum ne belediyemize ne bizlere yakışmıyor. Ama inanaın Belediye makamına ilk seçildiğimiz günden itibaren o kadar büyük sorunları olan çözüme kavuşturulamamış problemelerle bulduk ki nereden tutsanız bir ucu elinize geliyor.

Şu an mevsim itibariyle ancak geçici çözüm üretebiliyoruz ama havaların düzelmesiyle birlikte en kısa sürede sadece burası değil şehrimizin sorunlu olan alt yapıları üzerine çok ciddi projelerimiz var ve su borularında köklü değişim ve yenileme çalışmalarımızla birlikte bu sorunu bitireceği gibi en az 100-150 yıl ömürlü kalıcı çözümler üreteceğiz. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabırlı olmalarını rica ediyorum dedi.

İlk su borusu patlamasının ardından kaldırımlar üzeri toprakla geçici çözüme kavuşturulmuştu..

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mali - 4 yıl önce
toki de de yıllardır geçici çözümlerle idare ediyorsunuz
Avatar
nevşehir sevdalısı - 4 yıl önce
daha önceden yapılan işlerin kötü olduğundan bahseden belediye 10 yıldır kendileri yönetmiyor mu ? o kaldırımlar 10 yıldır kaç defa yenilendi yapıldı söküldü vs. bahane aramayın geçici çözümler iş görmez.
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
ya kaldırımı boşverinde bu hastane arazisinin nasıl ihale edildiğini hasan paşadan başka bilen bir belediye personeli yada akp yöneticisi varmı kokuşmuşluk bizim nevşehirdede aynı