banner461
banner195

Yine Yalnız Kaldın Nevşehir !

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı şubat dönemi ilk atama, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama ile milli sporcuları atama takvimindeki başvurular bugün sona eriyor.

Yine Yalnız Kaldın Nevşehir !
08 Şubat 2016 Pazartesi 16:23

banner143
banner134
Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı şubat dönemi ilk atama, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama ile milli sporcuları atama takvimindeki başvurular bugün sona eriyor.


2016 yılı Şubat dönemi itibari ile 30 bin öğretmen atayacak olan Milli Eğitim Bakanlığı, illere göre atayacağı öğretmen sayılarını da belirlemiş durumda. İlgili atama kontenjanlarına baktığımızda 700 yakın öğretmen açığı olan Nevşehir'e sadece 87 öğretmen kontenjanı ayrılması Nevşehir'in yalnızlığını bir kez daha ortaya koydu. İl genelindeki açığı ücretli öğretmenler ile geçiştirmeye çalışan bakanlık bu politikayı uzun süre de devam ettireceğinin sinyallerini verdi.

Eğitim yatırımlarını hayırseverlere, öğrencilerin eğitimini ücretli öğretmenlere, eğitimin iş ve işleyişini yandaşlara verenler sorumsuz yönetici,sorunlu yönetim anlayışı ile bir kez daha Nevşehir eğitimini ve geleceğini olumsuz etkilemeye devam edeceğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Seçim yatırımı kapsamında abartılı sayılarda okullara geçici hizmetli tahsis edenler, okullardaki öğretmen açığına gelince 87 öğretmen yeter diyerek fakültelerinden mezun yüzlerce nitelikli gençlerin önüne adeta set çekme politikasını kabul ederek eğitime büyük bir yara vermeye devam ettiler.

Diğer taraftan deyim yerinde ise Nevşehir eğitimini adeta kapalı bir kutu pozisyonuna getirerek şeffaf yönetim anlayışını terk edenler, aynı zamanda eğitim adına alamadıkları müspet mesafelerinçözümü noktasında da üç maymunu oynamaya devam ettiler. Tüm bu negatif gelişmeler ile anılmaya devam edilen yöneticiler bakanlığın ve hükümetin  gelişme değişme politikasına ayak uyduramazken, Nevşehir için kazanım elde etmekten de geri durmayı tercih ettiler.

Kısacası sen yine yalnız kaldın Nevşehir!

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.