banner461
banner195

Yoğun Bakımda Hizmetimiz Kesintisiz ve Tam Kapasite Devam Etmektedir

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe konu hakkında açıklamada bulundu; “

Yoğun Bakımda Hizmetimiz Kesintisiz ve Tam Kapasite Devam Etmektedir
18 Şubat 2015 Çarşamba 14:36

banner143
banner134

 Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe konu hakkında açıklamada bulundu;Genel Sekreterliğimize bağlı Nevşehir Devlet Hastanesinin 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi Hizmetlerinin durdurulduğu, bu üniteye hasta kabul edilmediği, 3. Basamak Yoğun Bakım hastalarının il dışına sevk edileceği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Şöyle ki; Yoğun bakım üniteleri için bir önceki yıl verilmiş olan tescillerin ilgili mevzuat gereği her yılın başında yenilenmesi gerekmektedir. Ayrıca Sağlık Bakanlığımız 2015 yılı itibariyle, 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitelerinde verilen sağlık hizmetinin kalitesini, verimliliğini artırmak amaçlı olarak, tescile esas mevcut kriterlere ek olarak yeni kriterler getirmiştir. Genel Sekreterliğimiz, 3. Basamak Yoğun Bakım Sağlık Hizmeti verilmesini etkileyecek olan yeni tıbbi kriterleri ve görevlendirmeleri hızla yerine getirmiş ve bu süre zarfında hiçbir 3. Basamak Yoğun Bakım hastamız, kendisine verilmesi gereken sağlık hizmetinden dolayı mağdur edilmemiştir.

Sonuç olarak; Nevşehir Devlet Hastanesinde bulunan 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitemiz %100 doluluk oranı ile kesintisiz hizmet vermeye devam etmekte olup, 3. Basamak Yoğun Bakım tescili nedeniyle hiçbir hastamız il dışına sevk edilmemiştir.

Tescilin düşürülmesinden etkilenen kısım; 3. Basamak Yoğun Bakımda verilen sağlık hizmeti ile ilgili olmayıp, verilen sağlık hizmetinin faturalandırılmasında etkili olmaktadır. Bu sorun da en kısa süre içinde çözümlenerek 3. Basamak Yoğun Bakım Tescili yenilecektir.  “ dedi.    

                        ( Nevşehir Devlet Hastanesinin 3. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi )


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.