banner461
banner195

Yurtlar Kapatılacak

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Yoldaş, yıl sonuna kadar Türkiye genelindeki çocuk esirgeme kurumu yurtlarının tamamen kapatılacağını söyledi.

Yurtlar Kapatılacak
17 Şubat 2014 Pazartesi 18:50

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Yoldaş, yıl sonuna kadar Türkiye genelindeki çocuk esirgeme kurumu yurtlarının tamamen kapatılacağını söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2014 yılı hedefleri arasında yer alan uygulama çerçevesinde Nevşehir Çocuk Esirgeme Kurumu Yurdunun da kapatıldığını, yurtta barınan çocukların çok büyük bir bölümünün ailelerin yanlarına yerleştirildiğini, ya da oluşturulan bakım evinde sosyal hizmet uzmanlarınca bir ev ortamına kavuşturulduğunu kaydeden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmail Yoldaş, Nevşehir çocuk esirgeme kurumu yurdunda barındırılan mülteci çocuklarının ise çevre illerdeki bakım evlerine gönderildiğini söyledi.

Yıl sonuna kadar bakanlığın politikası doğrultusunda ülke genelinde bütün çocuk esirgeme kurumu yurtlarının kapatılacağını söyleyen Yoldaş, yurtlarda barındırılan çok sayıda kimsesi çocuğun evlat edindirilmesi yöntemiyle de sıcak aile ortamına kavuşturulduğunu dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.