banner461

AK Parti Nevşehir aday adayları genel merkezde mülakatta

AK Parti'den Nevşehir milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan 41 aday adayı için mülakatlar bugün başladı.

AK Parti Nevşehir aday adayları genel merkezde mülakatta
07 Mayıs 2018 Pazartesi 19:30

banner143
banner134

AK Parti'den Nevşehir milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan 41 aday adayı için mülakatlar bugün AK Parti Genel Merkezinde başladı. 

AK Parti'de, 24 Haziran'da yapılacak olan 27'nci dönem milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunanlar için temayül yoklamaları tamamlanırken; şimdi ikinci aşamaya geçildi. Aday adaylığı başvurusunu tamamlayan adaylar arasından aday listesine gireceklerin belirlenmesi için mülakatlar bugün başladı. Mülakatlar için 3 ayrı komisyon kuruldu. 14 genel başkan yardımcısı başkanlığında kurulan heyet 4 gün boyunca en verimli çalışmalara imza atacak isimleri belirlemek için yoğun olarak çalışacak...

AK Parti Nevşehir'den aday adayı olan isimler Genel Merkeze mülakat için davet edildi. Dün gece AK Parti Genel merkezden mülakatlar için gelen telefon aday adaylarını heyecanlandırdı.

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde AK Parti’den Nevşehir Milletvekili Aday adaylığına başvuranları bugün parti Genel Merkezinde mülakata alınıyor. Milletvekili aday adayları sırayla Nevşehir komisyonunda mülakata girecek.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adaylari için bugün heyecanli bir gün. Aday Adaylari sabah saatleri itibariyle Nevşehir'den ayrilarak Ankara AK Parti Genel Merkez'e gitti. Aday Adaylari alfabetik siraya göre degil, Genel Merkezin belirledigi isimlere göre mülakata alınıyor. Nevşehir ile birlikte Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Kastamonu, Kırşehir, Muğla,  Osmaniye, Uşak ve Yozgat aday adayı mülakatlarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erol Kayabaşkanlık yapıyor.

Üç gün sürmesi beklenen mülakatlarda adaylara ‘AK Parti'yi niçin tercih ettikleri, projeleri, siyasetteki hedefleri' gibi sorular sorulacak ve kısa cevaplar vermeleri istenecek. Aday adaylarının, giyimi-kuşamı, temsil kabiliyeti, oturması-kalkması ve konuşmasına kadar her türlü özelliği de mülakatlarda dikkate alınıp raporlaştırılacak. Her aday adayı ile mülakata en fazla 5 dakika süre ayrılması bekleniyor. Komisyonlar sıkışık takvim nedeniyle, gerekirse 24 saat esaslı çalışıp, ön elemeleri yaparak, hazırladıkları raporu bir üst komisyona sunacak.

Bugün Saat 10:00 itibariyle baslayan aday adaylarinin mülakatlar olusturulan komisyonda devam ediyor. Aday adaylarda heyecanli bekleyis sürerken, mülakat sonuçlarinin da temayül yoklamasinda oldugu gibi saklı tutulacağı belirtildi.

Aday adaylarında Nefesler tutuldu peki, süreç nasıl ilerleyecek...

Aday belirleme süreci kapsamında AK Partide, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında üst komisyon ve onun altında 14 komisyon oluşturularak milletvekili aday adayları mülakata alınacak.

AK Parti'de 14 genel başkan yardımcısının başkanlığında kurulacak komisyonlarda aday adaylarıyla görüşülerek, ön eleme yapılacak. Ardından belirlenen isimler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki üst komisyona sunulacak. Erdoğan başkanlığındaki üst komisyon, çalışmalarını tamamladıktan sonra milletvekili adayları listesi en geç 21 Mayıs'a kadar Yüksek Seçim Kuruluna teslim edilecek.

İşte AK Parti Nevşehir aday adayları 2018!
AK Parti Nevşehir aday adayları 2018! 27. dönem milletvekili AK Parti Nevşehir Aday adayları
NEVŞEHİR 27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI             
S.No    Adı    Soyadı    Ekleyen
1    Ahmet    Avlanmaz    İl
2    Ahmet    Ensonra    İl
3    Ahmet    Çiftcibaşı    Gm
4    Ahmet Alparslan    Erarslan    İl
5    Ali Aycan    Kolukısa    İl
6    Ali Yasir    Gölbaşı    İl
7    Cengiz    Ekici    İl
8    Doğan    Köse    İl
9    Ebubekir    Gizligider    Gm
10    Emre    Çalışkan    Gm
11    Ersan    Erkut    İl
12    Fatma    Çömçe    İl
13    Gözde    Çalışkaner Nibat    İl
14    Hasan    Ünver    İl
15    Hasan    Yıldırım    Gm
16    Hülya    Başkın    İl
17    Hüseyin    Varır    İl
18    İbrahim    İlalan    Gm
19    Kemal    Semiz    Gm
20    Mahmut    Dede    Gm
21    Makbule    Atlı    İl
22    Mehmet Esat    Terzioğlu    İl
23    Mustafa    Açıkgöz    İl
24    Necdet    Ada    İl
25    Nuhali    Ulukuş    İl
26    Nurcan    Ateşok Deveci    İl
27    Ömer    Çıkma    Gm
28    Özlem    Köşker    Gm
29    Reyhan    Memiş    Gm
30    Rıtvan    Köybaşı    Gm
31    Salih    Taşdirek    Gm
32    Serhat    Tuğral    İl
33    Şaban    Bilici    İl
34    Şevki    Gedik    Gm
35    Türkay    Doğan    Gm
36    Uğur    Kemikli    İl
37    Yavuz    Yapar    Gm
38    Yavuz Selim    Aslan    İl
39    Yener    Tekeli    Gm
40    Yücel    Menekşe    İl
41    Zafer    Salgın    Gm


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.