banner461
banner195

Artık Bir Kedim Var, Onun Bakımı İçin Neler Almalıyım?

Bir kedi sahiplenmeye ve onun bakımını üstlenmeye karar verdiniz.

Artık Bir Kedim Var, Onun Bakımı İçin Neler Almalıyım?
13 Şubat 2017 Pazartesi 12:53

banner143
banner134
Bir kedi sahiplenmeye ve onun bakımını üstlenmeye karar verdiniz. Sizin olduğu gibi, onun da gündelik olarak karşılaması gereken bazı ihtiyaçlar olacaktır. Kedinizin beslenmesi, sağlığı ve bakımı için belirli bir zamanı ona ayırmanız, bu süreçte kedinizin ihtiyaçlarını gidermeniz gerekir çünkü kedinizin evinizde rahat ve güvende hissedebilmesi açısından göstereceğiniz ilgi ve hassasiyetin önemi büyüktür.
 
Kedinizin beslenmenin yanı sıra bazı bakım ihtiyaçları da bulunur. Diğer taraftan fizik ihtiyaçları ile birlikte onun duygusal ihtiyaçlarını gidermesine de ortak olmalı, kedilerinizle ara sıra oyun oynamalı, birlikte vakit geçirmelisiniz. Birlikte oynayacağınız kedi oyuncakları bu anlamda size yardımcı olacaktır. Kedinizin daha sevimli görünmesi için ona kedi aksesuarları da alabilirsiniz. Kedi tasmaları özellikle kedilerini dışarı bırakacakların, onları kaybetmemek adına mutlaka temin etmesi gereken bir aksesuar.
 
Öncelikte bir kedinin yaşamını devam ettirmek için gereksinim duyduğu temel ihtiyaçlarından ve bu ihtiyaçları nasıl giderebileceğinizden bahsedelim.
Kedinizin temel ihtiyaçları beslenme, uyku ve tuvalet ihtiyacıdır. Beslenme ihtiyacı için kedinize kur ve yaş mamalar almalısınız. Tabi, bu mamaları almadan önce sahipleneceğiniz kedinin yaş aralığı, türü göz önünde bulundurmanız gereken detaylar. Yavru kediler ve yetişkin, yaşlı, kilolu ve kısır kediler için ayrı üretilmiş mama çeşitleri bulunur. Mama ve su ihtiyacını karşılarken gereksinim duyacağınız mama ve su kapları çeşitleri farklı renk ve modellerde pet shoplardan temin edilebiliyor.
 
Tuvalet ihtiyacı için ise, evde uygun bir köşeye yerleştirmek üzere bir kedi tuvaleti almalısınız. Bu tuvalet kabının içine koymak için kedi kumu da gerekecek. Onun rahat uyuyabilmesi için evinizin bir köşesine bir kedi yatağı koyabilirsiniz. Böylelikle hem kendini çok daha güvende hissedecek hem de konforlu, keyifli uyku çekecektir. Bu tür de ürünleri de pet shop mağazalarında bulabilirsiniz.
 
Kedinizin temel ihtiyaçları ile birlikte eğlenceye ve oyun oynama ihtiyacını karşılamalısınız. Tırmalama ihtiyacını gidermesi için   bir tırmalama tahtası  ve oyun oynayabilmesi için  ses çıkaran fare şekilli oyuncaklar, küçük toplar, ipe bağlanmış ilgisini çekecek renkli figürler satın alabilirsiniz. Kediniz onun için seçtiğiniz bu eşyaları gördüğünde ve oynadığında oldukça mutlu olacak.
 
Petzimo, sanal pet shop mağazalarından alışveriş yapmayı tercih edenlerin en çok uğradığı ve alışverişlerini gerçekleştirdiği adresler arasında yer alıyor. Petzimo’da kediler için ihtiyaç duyulabilecek her türlü kedi maması ve kedi ürünleri yanı sıra köpekler için de mama çeşitleri, aksesuarlar, bakım ürünleri ve birbirinden kaliteli birçok ürün satışa sunulmakta.
 
Petzimo’nun güvenli alt yapısı kredi kartı ile güvenle alışveriş yapmaya imkan tanıyor.  Web sitesi üzerinden yapacağınız tüm alışverişler sırasında para puan kazanabilir ve kazandığınız bu puanları TL olarak bir sonraki alışverişinizde değerlendirerek satın aldığınız ürünlerin tutarını çok daha avantajlı hale getirebilirsiniz. Ayrıca  Petzimo’dan yapılan tüm alışverişlerde peşin fiyatına 9 taksit imkanı da bulunuyor. Güncel duyuru ve indirimler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, Petzimo.com’un sosyal medya hesaplarını ve blog.petzimo.com blog sayfasını takip etmeyi unutmayın.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.