banner461
banner195

2 Emlakçının öldürüldüğü cinayetin davasına başlandı

Kayseri’de Aralık ayında emlakçı 37 yaşındaki Cuma Ç. ile meslektaşı 33 yaşındaki Özgür A.’nın öldürüldüğü cinayetin sanığı N.D., 17 yıldır memur olarak çalıştığını belirterek, üzerine atılı suçlamaları reddetti.

2 Emlakçının öldürüldüğü cinayetin davasına başlandı
11 Temmuz 2016 Pazartesi 18:40

banner143
banner134
Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan sanık N.D. duruşma salonunda hazır edildi. Öldürülen emlakçı Cuma Ç.’nin şikayetçi eşi P.Ç. ile annesi P.Ç. ve öldürülen emlakçı Özgür A.’nın şikayetçi eşi Y.A. ve avukatlar da duruşmada hazır bulundu.
 
 
Sanık N.D., “17 yılık devlet memuruyum, 12 yıldır idari kadrodayım, öncesinde koruma görevlisiydim” dedi.
 
 
Öldürülen emlakçılar Cuma ve Özgür’ü 2015 yılında bir berber vasıtasıyla tanıdığını söyleyen N.D., mahkemede sorgu ve savunmasında, “Berbere ev aradığımı söyledim. Cuma ve Özgür’ün dairesi olduğunu söyledi. Birlikte gittik, inşaatı bitmiş bir binadan daire gösterdiler. 77 bin 500 TL’ye anlaştık. Aldıktan sonra inşaatın ilerlemediğini gördüğümde emlak bürosuna gittim, aramızda senet yaptık. Beni Cuma aradı, gece saatlerinde parayı ödeyemeyeceğini söyledi. Ben de icraya verdim. Sonrasında görüşmemiz olmadı. Mali durumunu araştırmak için maliyeye gittim. Sonra muhasebecisi ve Melikgazi Tapu Müdürlüğü’ne gittim. Daireyi başkasına satıp satmadığını sordum. Bir bey ile görüştüm. Kendisine MİT’de çalıştığımı, Cuma Ç.’den alacağım olduğunu söyledim. O da yardımcı olabileceğini söyledi. Emlak dükkanının muhasebe dosyasına ulaşamaması üzerine bana resmi yazı olmadığı için bilgi vermediler. Tartıştık. Oradan ayrıldım ve maddi hasarlı trafik kazası geçirdim. Kaza sonrası kontrol amaçlı götürüldüğüm Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde cinayet ekipleri tarafından emniyete götürüldüm. Kar maskesi taktığım söyleniyor ama olay günü evimden hiç çıkmadım. Cuma ve Özgür’ün ölümünden üzüntü duydum. Ben bu suçu işlemedim. Bu suç benim memuriyetimi yakacak” diye konuştu.
 
 
Öldürülen emlakçıların yakınları da sanıktan şikayetçi olduklarını, en ağır şekilde cezalandırılmalarını istediler. Tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı Eylül ayına erteleyerek, ‘delillerin karartılması şüphesiyle’ sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.
 
 
OLAY
14 Aralık 2015’te Kocasinan ilçesine bağlı Serçeönü Mahallesi’nde meydana gelen olayda emlakçılık yaptığı öğrenilen 37 yaşındaki Cuma Ç. ile arkadaşı Özgür A.’dan uzun süre haber alamayan yakınları polis ekiplerine haber verdi. Serçeönü Mahallesi’ndeki bir iş merkezinde bulunan ofisine gelen polis ekipleri ile içeri girdiklerinde iki emlakçının cesediyle karşılaştı. Cuma Ç.’nin 1 el ateş edilerek ensesinden, Özgür A.’nın ise ense ve göğsünden 2 el ateş edilerek öldürüldüğü belirlenirken, cinayet şüphelisi olarak N.D. tutuklandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.