banner461
banner195

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2014 yılı 1’nci dönem toplantısı Vali Orhan Düzgün’ün başkanlığında yapıldı.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
28 Ocak 2014 Salı 10:50

banner143
banner134

  İl Koordinasyon Kurulu’nun 2014 yılı 1’nci dönem toplantısı Vali Orhan Düzgün’ün başkanlığında yapıldı. 
   Kayseri’deki yatırımları ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, bu hususlarda kurumlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.
   Vali Düzgün, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, yılın ilk toplantısında 2013 yılının çalışmalarının genel anlamda değerlendirileceğini, 2014 yılı hedeflerinin ele alınacağını belirterek, 2013 yılında il genelinde mahalli idareler hariç eğitim, sağlık, ulaştırma, tarım, enerji, turizm ve diğer kamu hizmetleri sektörlerinde toplam 1216 proje üzerinde çalışma gerçekleştirildiğini söyledi.
   Bu projeler için öngörülen 706 milyon liralık ödenekten 621 milyon liranın harcanarak yüzde 88’lik bir gerçekleşme oranına ulaşıldığını ifade eden Vali Düzgün, “Yatırım yapılan ana sektörlerimizden ulaşım sektörü 239 projeye karşılık ayrılan 191 milyon 218 bin liralık ödenek ile başı çekmektedir. 167 proje için çalışma yürüten tarım sektörümüz ise 190 milyon liralık ödeneğin 185 milyon lirasını kullanarak ikinci sırada yer almaktadır. Sırasıyla eğitim, enerji, turizm ve sağlık sektörlerinde toplamda 137 proje gerçekleştirilmiştir.” diye konuştu.
   Vali Düzgün, mahalli idarelerde ise 2013 yılı yatırım bütçelerinde 400 milyon liralık ödeneğin öngörüldüğünü, Aralık ayı sonu itibariyle 300 milyon liralık harcamanın gerçekleştirildiğini bildirdi.
   Yatırımcı kuruluşların yatırımları ile mahalli idare yatırımlarının birlikte değerlendirildiğinde il genelindeki toplam proje sayısını 1585 olarak açıklayan Vali Düzgün, toplam 1 milyar 106 milyon liralık ödeneğin 966 milyon lirasının harcandığını ve yüzde 87’lik parasal gerçekleşme oranına ulaşıldığını kaydetti.
   Vali Düzgün, yılın ikinci toplantısının Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra yapılmasının planlandığını dile getirerek, “Seçimlerle birlikte İl Özel İdaresi ile belde belediyelerinin tüzel kişilikleri sona erecektir. Bir dahaki toplantıda aramızda bulunamayacak kurul üyelerine bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı kendilerine ve kurumlarına teşekkür ediyorum.” dedi. 
   Toplantıda, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile temsilcileri, Kayseri’de yürütülen ve programlanan yatırım ve projelerle ilgili toplantıya katılanlara bilgiler verdi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.