banner461
banner195

Çemberimde Gül Oya Sergisi Nevşehir'de açıldı

“Çemberimde Gül Oya” projesi kapsamında, 81 ilin unutulmaya yüz tutmuş kültür ve değerleri İlimiz Nevşehir'in Avanos ilçesi Güray Müzede sergilendi.

Çemberimde Gül Oya Sergisi Nevşehir'de açıldı
22 Kasım 2016 Salı 13:50

banner143
banner134
Avanos Güray Müzede "Çemberimde Gül Oya" e-Twinning projesi 81 il, 81 kültür sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetinin üyesi haline gelmiştir.
eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.
eTwinning Faaliyeti ‘ne üye olduğumuz 2009 yılından bu yana yapılan çalışmaların sonucunda, eTwinning Faaliyetinin öğretmenler için sağladığı sosyal ağ ortamında, 36 Avrupa ülkesinde 166.000´den fazla okuldan 406.000´den fazla öğretmen bulunmaktadır.

12 Ekim 2016 tarihi itibariyle eTwinning Faaliyeti ’ne ülkemizin 37.732 okulundan 73.249 öğretmenimiz gönüllü olarak katılmış olup, günümüze kadar toplam 12.826 çevrimiçi proje gerçekleştirmişlerdir. eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri, ulusal çapta Ulusal Kalite Etiketi, Avrupa çapında ise Avrupa Kalite Etiketi ile değerlendirilmektedir.

Bir eTwinning projesi olan Çemberimde Gül Oya unutulmaya yüz tutmuş yaşam biçimlerimizi, kültür ve el sanatlarımızı öğrenciler aracılığı ile açığa çıkartmayı, canlandırmayı ve yaşatmayı amaçlamaktadır.

”81 il 81 kültür” teması ile yola çıkan sergide öğrencilerin el yazıları ile yazılmış illerimize ait yemek tarifleri, türküler, maniler türkü videoları, halk oyunları, her ilin kendine mahsus kıyafetleri yemeni ve oyaları, el sanatı örnekleri sınıf içi etkinlikleri yer almaktadır.

Ekim 2015te başlayan projede 81 ilden 91 öğretmen 630 öğrenci görev almaktadır. İlimiz Nevşehir'de Çemberimde Gül Oya Projesi Nevşehir Nene Hatun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülmektedir.

Çemberimde Gül Oya sergisi, 41 ilde gerçekleştirilmiş olup 42. il olarak ilimizde 22/24 Kasım 2016 tarihinde Avanos Güray Müzede açılmıştır.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.