banner461
banner195

Dünyanın En Büyük Yeraltı Yerleşimi BBC World’da Tanıtılacak

Dünyanın en önde gelen haber program kanallarından biri olan BBC World ekibi, ’Travel Show’ isimli programın çekimi için geldiği Nevşehir’de, 2014 yılında keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminin bulunduğu bölgede...

Dünyanın En Büyük Yeraltı Yerleşimi BBC World’da Tanıtılacak
10 Haziran 2016 Cuma 10:55

banner143
banner134
Dünyanın en önde gelen haber program kanallarından biri olan BBC World ekibi, ’Travel Show’ isimli programın çekimi için geldiği Nevşehir’de, 2014 yılında keşfedilen dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminin bulunduğu bölgede çekim yaptı.
Michael London’ un yapımcılığını yaptığı ‘Travel Show’ isimli programın Temmuz ayı ortalarında yayınlanacak bölümü için Nevşehir’e gelen BBC World ekibi, dünyaca ünlü Malezya asıllı İngiliz vatandaşı Henry Golding sunuculuğunda 11 mahalleyi içine alan yaklaşık 400 bin metrekarelik bir alandaki dünyanın en büyük yeraltı şehir yerleşiminde, yaklaşık 7 saat süre ile çekim yaptı.
Bölgede devam eden temizleme çalışmalarıyla ortaya çıkan tarihi ve kültürel değerlere olan hayranlığını da gizlemeyen sunucu Henry Golding, Kapadokya bölgesine 2 yıl önce bir program çekimi için geldiğini belirterek, bölgenin eşsiz güzelliğine hayran kaldığını dile getirdi. Golding, bu bölgenin sadece Kapadokya turizmine değil, Türkiye turizmine de önemli katkı sağlayabileceğini ifade etti.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izni doğrultusunda Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde bölgede devam ettirilen arkeolojik araştırma ve temizleme çalışmalarını yerinde görüntüleyen BBC World ekibi, ayrıca çalışmaları gerçekleştiren ekiple de görüşmeler yaptı.
Philip Goldie’nin görüntülediği Travel Show isimli programın Nevşehir bölümünün, Temmuz ayı ortalarında BBC World kanalında yayınlanacağı belirtildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.