banner461
banner195

Göynük bağ bozumu ve üzüm festivali yapıldı

Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Göynük Köyü’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Bağ Bozumu ve Üzüm Festivali” yapıldı.

Göynük bağ bozumu ve üzüm festivali yapıldı
17 Eylül 2018 Pazartesi 11:12

banner143
banner134

Nevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Göynük Köyü’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Bağ Bozumu ve Üzüm Festivali” yapıldı.

Göynük Muhtarlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve geleneksel olarak her yıl aynı tarihte yapılan üzüm bağ bozumu festivaline; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ile Yücel Menekşe, Avanos Kaymakamı Murat Çağrı Erdinç, AK Parti İl Başkanı Mustafa Rauf Yanar, MHP İl Başkanı İlhan Kaya, Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, bazı daire müdürleri, köy halkı ile çiftçi ve vatandaşlar katıldı.

Festival Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz burada yaptığı konuşmasında ; "Anadolu’muzun bereketli topraklarından Nevşehir/Avanos/ Göynük Köyümüzde, 3. Bağ Bozumu ve Üzüm Festivalinde  hemşerilerimizle bir aradayız. ‬‪Eşsiz lezzetiyle meşhur üzümlerimizin hasadı emektar çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun." dedi.

Vali Aktaş; “Göynük köyü ve meşhur üzümünün tanıtımı adınaböyle güzel bir Festival, organizasyon gerçekleştirdikleri için Göynük Köyü Muhtarlığını ve köy halkını kutluyor, böylesi etkinliklerin diğer bölgelerimize de örnek olmasını diliyorum” dedi ve festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından, Göynük üzümleri protokol ve jüri üyelerine tanıtılırken, Vali Aktaş, yarışmaya katılan üzüm yetiştiricileri ile bir süre sohbet ederek, ürünlerinin bol ve bereketli olması temennisinde bulundu.

Festival’de en iyi üzüm yetiştiricileri yarışmasında ilk üçe girenlere hediyeleriVali İlhami Aktaş ve protokol üyeleri tarafından verilirken, akabinde de Göynük Köyü Muhtarı İhsan Eron, çiftçiler ve köy halkıtarafından katılımları nedeniyleNevşehir Valisi İlhami Aktaş’a ve protokol üyelerineplaket takdim edildi.

Program, yemek ikramının ardından sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.