banner461
banner195

‘Tut Elimden’ Tiyatro Oyunu 12 Kasım'da Nevşehir'de...

Semerkand Buhara İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından 12 Kasım Pazar günü tüm Nevşehir halkına ücretsiz Tiyatro gösterisi sunuyor.

‘Tut Elimden’ Tiyatro Oyunu 12 Kasım'da Nevşehir'de...
06 Kasım 2017 Pazartesi 17:59

banner143
banner134
Semerkand Buhara İlim Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Feralan yaptığı açıklamasında; "Semerkand Buhara İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneğimiz katkıları ile, "12 Kasım Pazar günü" Saat: 19.00 da Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde, Dram-komedi türü "Tut Elimden" isimli tiyatro gösterisi için tüm Nevşehir halkını davet etti."

Tiyatronun Adı : Tut Elimden
Tiyatro Yeri : Kültür Merkezleri ve Konsefans Salonları
Oyuncular: Enis Çağlar, Seyit Korkmaz, Cengiz Özkan, Kadri Coşkun, Metin Benli, Ali Korkmaz, Ziya Öztürk, Selman Süer
Oyun Konusu:
Hayat arkadaşlığı yapan Tufan, Servet, Şevket ve Ali'nin yeni bir ev tutmalarıyla, yeni ev sahibinin birbirinden gizemli olaylarını anlamaya çalışmaları ve bu olaylar karşısında kendi hayat hikayelerini yönlendirmeye çalışmalarını anlatmaktadır. Tufan ve Ali Yetimhaneden kaçmış iki can yoldaşıdır, yolları, Servet ve Şevketle kesişmesinden sonra hayatlarına hep birlikte devem ederler. Nuri Baba hırslarından ve para sevdasından dolayı evladını uyuşturucu batağında kaybetmiş, sonrasında pişman olup her yaratılana yardım etmeyi şiar edinmiş bir ev sahibi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tufan'ın Nuri Baba'ya karşı olan güvensiz şüpheci tavırları vardır. Ev halkının bu noktada uyarmaktadır. Fakat evin diğer bireyleri Nuri Babanın onlara iyi niyetle yaklaşıp yardım ettiğini düşünmektedirler. Nuri Babanın gizemli yanları artıkça evdeki tansiyon daha da artmaktadır. Eve ansızın gelen hırsız, Nuri Babanın büyük sırrını ortaya çıkaracaktır.
Oyunun Karakterleri ; Tufan - Servet - Şevket - Ali -Nuri Baba -Aktör Necati - Emrah - Cafer Bey
Yazan ve Yöneten: Enis Çağlar, Seyit Korkmaz
Oyun Süresi : 1 Saat, 40 dk.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.