banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinde Dersler Başladı

Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Kolejinde 2012 – 2013 öğretim yılında ortaokul 5,6,7 ve 8 sınıf öğrencileri ile Lise 10,11 ve 12 sınıf öğrencilerinin katıldığı kurslar başladı.

Altınyıldız Kolejinde Dersler Başladı
28 Ağustos 2012 Salı 13:55

banner143
banner134

Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Kolejinde 2012 – 2013 öğretim yılında ortaokul 5,6,7 ve 8 sınıf öğrencileri ile Lise 10,11 ve 12 sınıf öğrencilerinin katıldığı kurslar başladı.

Altınyıldız Koleji , Okul binalarında düzenlenen kurslara yaklaşık 600 öğrenci katılıyor.

Planlı, programlı ve disiplinli çalışmaları sosyal kültürel ve sportif etkinlikleri, ulusal ve uluslar arası başarılarıyla, Türkiye ‘nin en başarılı eğitim kurumları arasında yer alan Altınyıldız Koleji 2012 yılında başarı üzerine başarı kazandı.

SBS’de 3 Türkiye 1.liği ve Nevşehir Birincilikleri, Askeri Okullar Nevşehir 1.liği, Polis Kolejleri Sınavı Nevşehir 1.liği , 2012 SBS yerleştirme sonuçlarına 6.sı Ankara Fen Lisesi olmak üzere tam 60 Fen Lisesi ve 40 Anadolu-Anadolu Öğretmen Lisesi kazandıran Altınyıldız Koleji, bireysel ve toplu olarak Nevşehir Birincisi Okul oldu.

Üniversite Sınavlarında YGS ve LYS’de Nevşehir’de ilk 6 derecenin tamamını kazanan Altınyıldız Kolejliler 10 Tıp, 2 Diş Hekimliği, 5 Hukuk, 40 Mühendislik, 5 PDR Pisikoloji, 2 Fizik Tedavisi ve Beslenme, 1 Eczacılık, 32 Kamu- İşletme- iktisat ve 3 Eğitim Fakültesi kazandırarak yerleştirmede de Nevşehir 1.si olmuştur.

Altınyıldız Koleji 80 kadrolu öğretmeni 25 çalışanıyla, Altınyıldız Test Yayınları, Kursları, Rehberlik Hizmetleriyle öğrencilerin başarılarını sürekli artırmaktadır.

Altınyıldız Eğitim Kurumları 2012 OYP Yerleştirme Sonuçlarına göre;

Özel Altınyıldız Fen Lisesi 78 öğrenci olan Özel Altınyıldız Fen Liselerinde tavan ve taban puanlarda Türkiye 1.si okul olmuştur. Nevşehir’de her yıl olduğu gibi kontenjanının tamamını dolduran, en yüksek tavan puanla öğrenci alan Özel Altınyıldız Fen Lisesi olmuştur.

Yeni hizmete giren Altınyıldız Anadolu Öğretmen Lisemiz ve Anadolu Lisemizin Kontenjanlarının üçte ikisi şimdiden dolmuştur.

SBS ve üniversite sınavında Türkiye ve Nevşehir Birincilikleri kazandıran Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerini yaz kursları- uyum kursları ile yeni eğitim – öğretim yılına başarıyla hazırlanmaktadır.

Anaokulu İlköğretim Okulu, Fen Lisesi Anadolu Lisesi ve Anadolu Öğretmen Liseleriyle, Altınyıldız Koleji Türkiye’nin gelecekteki liderlerini yetiştirmektedir.

Başarılı bir gelecek için sizde Altınyıldız Kolejini tercih edin.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.