banner461

Bakan Yardımcısı Demircan, Nevşehir Kurşunlu Camiyi İnceledi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Nevşehir'de ziyaret ve incelemelerde bulundu.

banner503
Bakan Yardımcısı Demircan, Nevşehir Kurşunlu Camiyi İnceledi.
03 Haziran 2020 Çarşamba 15:56

banner143
banner134

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Nevşehir'de ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Çeşitli programlara katılmak üzere Nevşehir'e gelen Demircan, ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Vali İlhami Aktaş tarafından karşılanan Demircan, burada Şeref Defteri'ni imzaladı.

Vali Aktaş'tan bölgenin durumuyla ilgili bilgi alan Demircan, daha sonra Nevşehir Belediyesine geçti.

Demircan, burada Belediye Başkanı Rasim Arı ve başkan yardımcıları tarafından karşılandı.

Ziyarette, Belediye Başkanı Rasim Arı, Demircan'a, Nevşehir Kalesi ve çevresinde 2014'te yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan tarihi kayadan oyma yamaç yerleşimindeki çalışmaları anlattı.

Gelecek aylarda alanın bazı bölümlerini ziyarete açmayı planladıklarını kaydeden Arı, ışıklandırma ve çevre düzenleme çalışmalarına başladıklarını bildirdi.

Daha sonra Demircan, beraberindeki heyetle, restorasyon çalışmalarına 2018'de başlanan Kurşunlu Camisi ve Külliyesi ile İl Halk Kütüphanesi'nde incelemelerde bulundu.

Tarihi Kurşunlu Camiide İncelemelerde Bulunan Bakan Yardımcısı Demircan;" Anadolu’nun Masal kenti Nevşehirdeyiz. Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından 18. yüzyılın başlarında inşa edilen, #Nevşehir'in en önemli ibadet merkezlerinden biri Kurşunlu Camii'nde Vakıflar Genel Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldık." dedi.

Bakan Yardımcısı Demircan'a, ziyaretlerinde, Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz, Vakıflar Bölge Müdürü Murat Seçilir ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici eşlik etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.