banner461
banner195

Davulcuya Ramazan Tarifesi 15 TL

Nevşehir’de ramazan ayı süresince mahallelerde Vatandaşı sahura kaldıracak olan davulcuların bu yıl ki ücret tarifesi belirlendi.

Davulcuya Ramazan Tarifesi 15 TL
09 Temmuz 2013 Salı 14:12

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de ramazan ayı süresince mahallelerde Vatandaşı sahura kaldıracak olan davulcuların bu yıl ki ücret tarifesi belirlendi.

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık geçtiğimiz üç yıl içerisinde zam yapılmayan davulcuların ramazan ayı tarifesine bu yıl zam yaptıklarını belirtirken, Vatandaşların ramazan ayı süresince davulculara sağduyu içerisinde yaklaşmalarını istedi.

Davulcuların bir çoğunun her yıl bir ay süresince düzenli iş imkanı bularak evlerini geçindirdiklerini kaydeden Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, ülkemizin önemli bir geleneğinin canlı tutulması anlamında ramazan davulcularına mümkün olduğu ölçüde olumsuz yaklaşımlar içerisinde bulunulmamasını istedi.

Her üç yıldır ramazan davulcusuna 5+5 TL olarak üret belirlenirken bu yıl bu ücretin 5+10 TL olarak belirlendiğini söyleyen Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, ramazan davulcusundan herhangi bir şikayeti bulunanların mahallelerinin muhtarlarına bu şikayetlerini mutlaka iletmeleri önerisinde de bulundu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Olurya Bir Vatandaş - 5 yıl önce
olurya ben oruç tutmuyorsam dini inançlarım farklı ise başıma bu davulcuyu niye bela ediyorsunuz kardeşim bence herkes üç, beş gönlünden geçen bahşişi vermeli asıl ücreti onlara bu ihaleyi açanların vermesi gerekir kim davulcu ihalesi açtıysa 15-tl yi o versin. vatandaşta gönlünden ne geçerse 5 tl 10 tl neyse onu versin. birde davulcuyla mı yaka yakaya gelelim. ben oruç tutmadım tutmuyorum diyorum adam ben çaldım karışmam diyor teksas gibi.