banner461
banner195

Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerin'de Ahmet TAŞGETİREN Ürgüp'e Geliyor

Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerin'de Ahmet TAŞGETİREN Ürgüp'e Geliyor...Aynı kapsamda Ortahisar ilçesinede Esat AYDOĞAN geliyor

Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerin'de Ahmet TAŞGETİREN Ürgüp'e Geliyor
08 Nisan 2013 Pazartesi 13:30

banner143
banner134

 Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) dünyaya teşriflerinin 1442. yıl dönümünde 14-20 Nisan arasında "Hz. Peygamber ve İnsan Onuru" teması ile kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftasını en güzel bir şekilde geçirebilmek ve çeşitli etkinlikler yapabilmek hususunda İlçe Müftülüğümüz tarafından Müftümüz Murat ÇAKIR başkanlığında hem din görevlileri hem de çeşitli kuruluşlarla istişare toplantısı yapılmıştır.

            Sevgili Peygamberimizin “Kutlu Doğumu” bütün insanlık için en önemli bir olaydır. Çünkü Hz. Peygamber (sav) Kur’an’ın ifadesi ile “Alemlere Rahmet” (Enbiya/ 107), “İnsanlığa örnek” ( Ahzap/ 21) olarak gönderilmiştir. Bundan dolayı O’nun doğumu insanı, insanlığın bütün katmanlarını; kadını, çocuğu, yaşlıyı, güçsüzü, kimsesizi, fakiri, zengini.. onurlandırmıştır. Sevgili Peygamberimizin kutlu doğumunun 1442. senesi vesilesi ile bugün bir kez daha hatırlatmak isteriz ki, küreselleşen dünyamızda insanın ucuzladığı, bir meta haline dönüştüğü, insan onurunun göz ardı edildiği, zedelendiği, ayaklar altına alındığı, kaybolmaya yüz tuttuğu günümüzde bütün alemleri onurlandırmak için gönderilen rahmet yüklü adalet, hikmet yüklü ahlak peygamberinin onur mücadelesini ve insana bakışını yeniden keşfetmeye ve bu keşfimizi toplumun bütün katmanlarına açmaya her zamankinden daha fazla muhtacız.

            İlçe müftülüğümüz İstişare toplantısı sonucunda yapılacak olan programlarda Diyanet İşleri Başkanlığının belirlemiş olduğu  “Hz. Peygamber ve İnsan Onuru” temasının halkımızın gündemine taşınması amaçlanmıştır. İslâm’ın, insan onurunu merkeze alarak tesis ettiği insan anlayışının esaslarını 14 Nisan Pazar saat 14:00'de Turgut Özal Kültür Merkezi'nde “Çağımızda Resulullah'ı Yaşamak” konulu konferansla Araştırmacı yazar Ahmet TAŞGETİREN’in  güzel anlatımıyla Peygamber Efendimiz (sav)'i tanımak ve anlamaya çalışacak, yine Turgut Özal Kültür Merkezi'nde 18 Nisan Perşembe saat 20:00'de bir tarihçi olan Mustafa TURAN “Medine ve Peygamber Sevgisi” konulu konferansıyla Müslümanlar için Medine ve Peygamber Sevgisinin ne anlama geldiğini bizlere hatırlatmak için Kutlu Doğum Haftasında bizlerle beraber olacaklardır.

            Hafta vesilesiyle 11 Nisan Perşembe akşamı saat 20:00'de Türk Tasavvuf Musıkisi Sanatçısı Esat Aydoğan Ortahisar Belediyesi Düğün Salonunda halka açık bir konser verecektir. 17 Nisan Çarşamba günü saat 10:00'da ise Hanımlara özel bir Konferans Ürgüp Belediyesi Sinema Salonu'nda icra edilecektir.

            İlçe Müftülüğümüzün koordinesiyle görevlilerimizin özverili çalışmaları ve halkımızın katkıları ile Kutlu Doğum Haftamız canlı bir şekilde kutlanacaktır. Emeği geçen, destek veren herkese canı gönülden teşekkür ederken hafta boyu icra edilecek tüm programlarımıza halkımızı davet ediyoruz.

Ürgüp İlçe Müftülüğü


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.