banner461
banner195

Lara Koleji Velieriyle Kıbrıs Gezisi Yaptı

Nevşehir Özel Lara Eğitim Kurumları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne kültür gezisi düzenledi. Okul velileri ve öğrenciler gezi boyunca uğradıkları şehitliklerde duygu dolu anlar yaşadı. Boğaz ve Karaoğlan şehitliğini gezen misafirler, Atlılar, Muratağa ve Sandallar köyüne de uğradı.

Lara Koleji Velieriyle Kıbrıs Gezisi Yaptı
25 Mart 2015 Çarşamba 12:20

banner143
banner134

 Nevşehir Özel Lara Eğitim Kurumları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne kültür gezisi düzenledi. Okul velileri ve öğrenciler gezi boyunca uğradıkları şehitliklerde duygu dolu anlar yaşadı. Boğaz ve Karaoğlan şehitliğini gezen misafirler, Atlılar, Muratağa ve Sandallar köyüne de uğradı. Burada katliama maruz kalan Türklerin ruhlarına fatiha okundu. Kıbrıs’ta bulunan Hz. Ömer Türbesi, Lefkoşa’daki Selimiye Camii  ve Gazi Mağusa'daki Lala Mustafa Paşa Camii gibi kutsal mekanları da gezme fırsatı bulan veliler, geziden duydukları memnuniyeti ifade etti.  İlk kez Kıbrıs'a gittiğini belirten velilerden Mehmet Kahraman "Şehitler hakkında bilgi edindikçe tüylerim diken diken oldu. Duygularım kabardı. Böyle bir geziyi organize eden okuluma çok teşekkür ediyorum" dedi.

Sahabe türbeleri ile şehitliklere yapılan gezilerde duygusal anlar yaşandıklarını belirten Özel Lara Eğitim Kurumları müdürü Ulaş İnönü, gezinin çok olumlu geçtiğini belirtti. “ Şehitliklerde Mücahitlerle Mehmetçiğin omuz omuza yattığını gördük. Bu bizi çok duygulandırdı. Hepsi bizim geleceğimiz için şehit düştüler. Bu mekanları sık sık ziyaret etmeliyiz. Onlara dua etmenin huzurunu yaşıyoruz. Okul olarak velilerimizi buralara getirmekle çok isabetli bir iş yaptığımızı düşünüyorum." şeklinde konuştu. Gezi boyunca Kıbrıs’ı  yakından tanıma fırsatı bulan veliler Kıbrıs’ta üretilen meşhur hellim peynirini almayı ihmal etmedi. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kıbrıs - 3 yıl önce
tarih ve kültür gezisi yapıldı, kıbrıs hakkında daha doğru bilgi sahibi olundu. gezi organizatörlerine teşekkürler.
Avatar
sevban - 3 yıl önce
para onlarda tabiki onlar gezecek
Avatar
para varsa - 3 yıl önce
5 aile kıbrısa gitmiş,abd ye de gidebilirler.okul götürmüş gibi anlaşılıyor
Avatar
ahmet temiz - 3 yıl önce
Yorumlari yapan insanlarimiz bu il ve insanlik icin sahislari ne yapiyor.rumuz degil gercek isim ahmet temiz.
Avatar
hakan ordu - 3 yıl önce
ahmet temiz kardeşime katılıyorum.
Avatar
selim canan - 3 yıl önce
kardeşim at gözlüklerini atın...adamlar hem öğrencileriyle hem de velileriyle ilgileniyorlar...tebrik ederim