banner461
banner195

Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

2 bin 549 fotoğrafın katıldığı yarışmada ilk üçte iki türk yer aldı

Nevşehir Belediyesi 6. Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
21 Ekim 2015 Çarşamba 10:29

banner143
banner134
 Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6.  Nevşehir Belediyesi Uluslararası  Kapadokya Fotoğraf  Yarışması sonuçlandı.  Yarışma için Türkiye’nin yanı sıra 39 ülkeden 695 amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçısı  2 bin 525 fotoğraf ile başvuruda bulundu.

Nevşehir Belediyesi’nin fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif  bir şekilde çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmak amacıyla bu yıl 6. si düzenlenen Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf  Yarışmasında ,konu manzara olarak belirlendi.

Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu(FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF)’nun da katkı  sağladığı 6. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf yarışmasına katılan eserler, Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde,  Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Celal Korkmazer, Marmara Üniversitesi GSF Fotoğrafçılık Bölümü’nden Doç. Emre İkizler, AFITAP ve FSK ’dan Yücel Demir, Kayseri UFAD ’dan Ahmet Özçelik, KAFSİD ’den Nurettin Mantar, Aksaray AKFOD ’den Fahri Tunç ve Niğde NİFOD YK Başkanı Mustafa Doğan Şahiner’ den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmeler sonrasında, birinciliği Hong Kong’dan yarışmaya katılan Lai Sing Sham  birinciliği elde ederken, ikinciliği Konya’dan   Serkan Daldal  ve üçüncülüğü de Aksaray’dan Berat Arıbaş  elde etti.

Yaklaşık 8 saat süre ile devam eden değerlendirmede    mansiyon elde eden 6 eser ile  ve ödül töreninde  sergilenecek toplam 39 eser de belirlendi.

6. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf yarışmasında birinci olan  eser sahibine Altın Madalya, ikinciye Gümüş Madalya ve üçüncüye de Bronz Madalya verilecek. Yarışmada ayrıca 6 mansiyon ödülü de eser sahiplerine takdim edilecek.

Yarışmada dereceye girenler,  Nevşehir Belediyesi resmi web sitesi olan www.nevsehir.bel.tr,  TFSF’nin www.tfsf.org.tr adresi ile  http://www.tfsfonayliyarismalar.org adreslerinden duyurulacak.

6. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Kapadokya Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren sanatçılara ödülleri 27 Kasım 2015 Cuma günü gerçekleştirilecek fotoğraf sergisi ile birlikte törenle takdim edilecek.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.