banner461
banner195

Nevşehir’de Bayram Hareketliliği

Kurban Bayramı öncesinde Nevşehir’de vatandaşları, bayram hazırlığı telaşı sardı.Baklava için Pastane ve Baklavacılar, Konfeksiyoncusu, ayakkabıcısı, Market,Manavcısı ve Kuruyemişcisi ile Nevşehir ÇArşı Pazarında hareketli saatler yaşanıyor.Bu durum en çok Nevşehir Esnafının yüzünü güldürüyor.

Nevşehir’de Bayram Hareketliliği
24 Ekim 2012 Çarşamba 10:47

banner143
Memleket Havasi
İlgili Galeriye Git
banner134

 Vatandaşlar, bütçelerine göre alışveriş yapacakları yerleri tercih ederken piyasaya göre daha ucuz ürünlerin satıldığı ve tatlı, şeker, kolonya gibi tüm ürünleri bulabilmenin mümkün olduğu alışveriş merkezlerini hınca hınç doldurdular. Büyük alışveriş merkezleri yanı sıra pazardan sarmalık yaprak, giysi, ayakkabı, oyuncak gibi ürünler de alınıyor.

 

Tatlıcılar satışlardan memnun

 

Kurban Bayramı'nda bayram hazırlığı denilince etten sonra akla ilk gelen yiyecek, tatlı ürünler oluyor. 

Bazı vatandaşlar evinde hazırladığı tatlıyı ekmek fırınlarında pişirttirirken, bazıları tatlısını pastanelerden satın alarak bayram öncesinde tatlı yapmakla uğraşmıyor. Su böreği, mantı,sütlaç gibi yemeklerin şimdiden hazırlandığı Nevşehir’de sofralar tam anlamıyla bayram edeceği güne hazırlanıyor.

 

Baklava yine baş tacı

 

Bir çok tatlı ve kadayıflar hazırlanıyor fakat tatlıların sultanı yine baklava. Pasta ve tatlı satışı yapan iş yerleri, vatandaşların baklava siparişlerini yetiştirmekte güçlük çekiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.