banner461
banner195

O Bir Kapadokya Sevdalısı Necmi Uzun...

TRT HD Yayın Sorumlusu Uçhisarlı değerli hemşerimiz Necmi Uzun Nevşehir’in İnternet Gazetesi FİB Haber Merkezimizi ziyaret etti.

O Bir Kapadokya Sevdalısı Necmi Uzun...
02 Temmuz 2013 Salı 20:24

banner143
banner134
1958 Uçhisar Doğumlu olan değerli hemşehrimiz Necmi Uzun halen Ankara da TRT HD Yayın sorumlusu görevini yürütüyor.
Sanatsal yönü zengin olan ve müziklede büyük uğraşısı olan Necmi Uzun aşığı olduğu memleketi Nevşehir Uçhisar la da arasını hiç koparmamış.Kendisi gibi kardeşi de TRT Çalışanı Ünlü Fotoğraf Sanatçı Tahir Uzun'un da ağabeyi olan Necmi Uzun la memleket havası hakkında doyumsuz bir sohbette bulunduk...

Yine bu haseple geldiği Nevşehir de sürekli gurbetten memleketi hakkında bilgi alarak severek takip ettiğini söylediği Nevşehir Gündemin Adresi "FİB Haber.Com u" ziyaret etti.


Necmi Uzun Nevşehir in taşı toprağı altın bunun kıymetini içinde yaşayan yaşamayan bu toprakların bütün evlatlarının çok iyi bilmesi gerektiğini söyleyerek memleketimize sahip çıkalım çağrısında bulundu.
Uzun Kültürel Tarihi ve doğal zenginlikleriyle süslenmiş Kapadokya gerçeğinin fark edilmesi gerektiğini ve Nevşehirsporumuzun da bu anlamda eski şaşaşlı günlere dönerek profosyonle liglerde görmek isteğini dile getirdi.
Hiçbir maddi manevi bir beklenti içinde olmadan tamamen yüreğiyle doğduğu topraklarla ilgili hayallerini ve özlemlerini içine alan Uzun uzun kesintisiz sohbetimizde memleketle ilgili her konu dile getirdiğimizde gözleri ışıl ışıl parlıyordu.
Anlaşılan Rahmetle andığımız ve bir dönem Uçhisar da Belediye Başkanlığı görevide yapmış bulunan Merhum Durmuş Uzun un evladı olarak bu topraklara olan bağlılığı ve sevdası onu hiç kopartmamış...

Necmi Uzun son olarak Nevşehir ve Kapadokya ile ilgili bütün haberleri Ankara dan FİB Haber.Com dan öğreniyor ve sürekli takip ediyoruz.Başarılarınızın devamını diliyoruz dedi.

FİB Haber Merkezi Genel Koordinatörleri Fikret Çapacı ve İbrahim Uysal da Necmi Uzun un kendilerine yaptıkları ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler...
 Kıymetli Hemşehrimiz Necmi Uzun u tanımış olmaktan bizler gurur ve onur duyduk kendisine yaşamında işinde başarı ve mutluluklar diliyoruz...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.