banner461
banner195

Tarkan:8 Mart kutlanacak bir gün değildir !

HİTT Müzik Prodüksiyon adresinden FİB Haber Merkezine Ünlü Süper Star sanatçı Tarkan dan çarpıcı kadınlar günü mesajı geldi...."8 Mart Dünya Kadınlar Günü, aslında takvimimizin çok derin acılarla yüklü bir günüdür ve kutlanacak bir gün de değildir bence…"

Tarkan:8 Mart kutlanacak bir gün değildir !
08 Mart 2013 Cuma 14:23

banner143
banner134

 Anneyi, anneliği kutsal sayan bu toplumda erkekler ne yazık ki hâlâ kadınları, kızları öldürüyor !  Bu çelişkiyi anlamak mümkün değil!

 

Bir yandan annesini, anneliği kutsuyor; diğer yandan başka annelere,  anne adaylarına işkence ediyor, dövüyor.  Hatta emeklerini sonuna kadar sömürüyor. Onların özgürlüğünü ellerinden aliyor.

 

Kutsalla namus arasında sıkışmış bir erkekliğin zorbalığı tetikleyen hastalıklı zihnidir bu…

 

Öyle bir erkek zihni oluşturulmuş ki, sadece kendi var oluşunu kabul ediyor; yakınlarındaki kadınlara, kendi izni ve onayı dışında var olma, gelişme, düşünme, hissetme, konuşma şansı tanımıyor... Onaylamadığı bir durumla karşılaşınca da, zihninin doğruladığı herhangi bir gerekceye sığınıp onlara her türlü şiddeti uyguluyor, hatta öldürüyor, bazen de diri diri toprağa gömüyor…

 

Bu günün kutlanması için;

 

Erkek zulmüne uğramakta olan bütün kadınların acılarının dinmesi, ölüm ve şiddet riskinden kurtulmaları, çocuk gelinlerin kurtarılmaları ve bütün kadınların özgürleşmeleri gerekir...

 

Hukukun, şiddete maruz kalan kadınları daha fazla desteklemesi gerekir...

 

Hepimizin, kadınlara uygulanan şiddete karşı bilinçlenmesi ve sonuna kadar savaşmasi gerekir...

 

8 Mart, ancak o zaman kutlanacak bir gün olur...

 

TARKAN


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.