banner461
banner195

Yazar Osman Aytekin’inden Yeni Bir Kitap

Nevşehir Derinkuyu doğumlu Gazeteci Yazar ve Ressam Osman Aytekin’in Roza Çocuk Yayınları arasında “Bir Kış Günü” isimli kitabı yayınlandı.

Yazar Osman Aytekin’inden Yeni Bir Kitap
16 Ocak 2016 Cumartesi 15:09

banner143
banner134
 Nevşehir Derinkuyu doğumlu Gazeteci Yazar ve Ressam Osman Aytekin’in Roza Çocuk Yayınları arasında “Bir Kış Günü” isimli kitabı yayınlandı.

 

Yazar Osman Aytekin’in bugüne kadar “Bir Kış Günü” hikâye kitabıyla birlikte 10 kitabı yayınlandı. Çocuk edebiyatı içinde iki çizgi roman iki de hikaye kitabı olmak üzere 4 kitabı oldu.  Yazar Aytekin “Bir Kış Günü” öykü kitabı üzerine “Çocukların dünyasına eğilerek iyi çocuklar yetiştirerek geleceğe iyi bir miras bırakabiliriz. “Bir Kış Günü” kitabımızda hayatımızda kaybolmakta olan iyilik, yardımlaşma, merhamet, sevgi, saygı, dostluk, samimiyet gibi değerleri hikâyelerimde konu edindim. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Bu bakımdan yeni yetişen nesiller bu değerlerle iyi beslenmeliler Çocukların milli ve manevi değerler ile yetişmeliler.” dedi.

 

Ocak 2016 da yayınlanan“Bir Kış Günü” hikâye kitabın tanıtım yazısından, “Osman Aytekin'in kaleminden hayat bulan öyküler, okuyanları çocukların tertemiz dünyalarına davet ediyor. Orada iyilik var, mutluluk var, sevinç var, sevgi var, hoşgörü var…

Minicik başlarınıza öğrenmek bazen ne kadar da sıkıcı gelir. Oyun kadar, rengârenk şekerler kadar lezzetli bulmazsınız kimi zaman öğrenmeyi. Kitaplar öyle midir? Tatlı tatlı anlatırken aynı zamanda birçok şey öğretirler size. “Bir Kış Günü” de diğer bütün arkadaşları gibi iyi insan olmanın ipuçlarını verirken bir yandan da eğlendirecek, gülümsetecek sizleri.

Elinize alacağınız bu kitabın adı, soğuk bir mevsim olsa da kendisi pek sıcak. Güler yüzlü bir adam yazmış çünkü onu. Haydi, güzel çocuklar “Bir Kış Günü” nü okuyun ve ısının.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.