banner461
banner195

Anneler Günü'nü Emekçi Annelerle Kutladık

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Kadın Kolları, Anneler Günü münasebetiyle ziyaret ettiği emekçi annelere karanfil ve yemeni başörtüsü hediye ederek günlerini kutladı.

Anneler Günü'nü Emekçi Annelerle Kutladık
15 Mayıs 2017 Pazartesi 14:37

banner143
banner134
Anneler Günü'nde, ilk olarak Patates depolarında çalışarak evlerine maddi katkı sağlayan emekçi kadınları ziyaret eden Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Kadın Kolları, depolarda çalışarak emek veren tüm annelerin gününü kutladı, karanfil hediye ederek bir müddet onlarla sohbet etti. Daha sonra Özyayla Köyü'nde köy çöreği yapan anneleri ziyaret ederek onlarla birlikte köy çöreği yapan Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Kadın Kolları, yaşlı köy kadınlarının hem ellerini öperek hem de karanfillerle günlerini kutlayarak bir günlüğüne de olsa köy kadınlarına yardım ederek sofralarına da misafir oldu.
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şubesi Kadın Kolları Başkanı Fatma Kırfaz, "Böyle kutsal bir günde, çocuklarına destek ve evine katkı sağlamak için patates depolarında yahut köy tandırlarında emek veren annelerin yanında olmak, çam sakızı çoban armağanı hediyelerimiz ve karanfillerimizle onların gününü kutlamak istedik. Kurtuluş Savaşı'nda sırtında bebeğiyle top arabası iten, cephedeki askerine mühimmat üreten annelerin ruhunun hala yaşadığını bilmek, böyle özel bir günde o ruhun bir nevi temsilcileri olan Türk Anneleri'nin yanında olmak bizleri gururlandırmış ve bizlere de bir anne olarak ayrı bir mutluluk katmıştır" şeklinde konuştu.
Fatma Kırfaz ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri daha sonra Nevşehir Devlet Hastahanesi'nde tedavi gören anneleri de ziyaret ederek karanfillerle günlerini kutladı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.