banner461

Başkan Arı'dan, 113 yaşındaki turiste doğum günü sürprizi

Yeni yaşını kutlamak için Türkiye’ye gelen 113 yaşındaki Brezilyalı CacıldaMarılıa Do Nascımentodoğum günü pastasını Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ile birlikte kesti.

banner503
Başkan Arı'dan, 113 yaşındaki turiste doğum günü sürprizi
20 Nisan 2019 Cumartesi 16:35

banner143
banner134

Brezilya’nın Amazonas Eyaletinin Manaus şehrinde yaşayan  1906 doğumlu CacıldaMarılıa Do Nascımento isimli kadın turist, doğum gününü kutlamak için yıllardır görmeyi arzuladığı Kapadokya bölgesini tercih etti. Bunun için geçtiğimiz günlerde ülkesinden Türkiye’ye gelerek ilk olarak İstanbul’u gezen Do Nascımento, daha sonra Kapadokya bölgesini görmek için Nevşehir’e geldi.

  Yaşlı kadına bölgedeki gezisi sırasında eşlik eden rehberlerin ve otel yetkililerinin haber vermesi üzerine Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Do Nascımento’yu konakladığı otelde ziyaret ederek doğum günü sürprizi yaptı.

Do Nascımento’nun otel lobisinde bulunduğu sırada beraberindeki üzerinde İngilizce ‘Mutlu Yıllar’ yazan doğum günü pastasını mumları yakarak yaşlı kadınının yanına gelen Başkan Arı, Do Nascımento’nun yeni yaşını kutladı.

 Belediye Başkanı Rasim Arı’nın bu sürprizi karşısında oldukça duygulanan Do Nascımento, Arı’ya113.doğum gününü Nevşehir’de kutlamaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi.

Do Nascımento,”Belediye Başkanının bu sürprizinden çok mutlu oldum. Kendisinin geçtiğimiz hafta bugöreve seçildiğini öğrendim. Bana bu mutlu günümde böyle bir jest yaptığı için kendisine teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Böyle nazik bir Belediye Başkanının oldukça başarılı olacağını düşünüyorum. Tüm dünya vatandaşlarını Nevşehir’i ve Kapadokya’yı görmeye davet ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Rasim Arı ise, 113 yaşında olmasına rağmen doğum gününü kutlamak için Brezilyalı bir turistin Nevşehir’e geldiğini duyduğunda çok şaşırdığını ve bu kişiyi ziyaret ederek kutlamak istediğini belirtti. Arı; “CacıldaMarılıa Do Nascımento 1906 doğumlu. 113 yaşında ve sırf doğum gününü kutlamak için Nevşehir’e bölgemize geldiler. Dolayısıyla sırf doğum gününü kutlamak için şehrimize gelmesi nedeniyle bizde doğum gününü beraber kutlayalım istedik. Kendisini burada misafir etmekten dolayı mutluluk duyduk. Maşallah sağlığı, sıhhati yerinde.Bugün erken saatlerde kalkıp balona binmiş ve bu saate kadar da uyumamış. Dolayısıyla bizde şehrin belediye başkanı olarak bu kadar özel bir günde bu kadar özel bir gün için gelmesi nedeniyle doğum gününü beraber kutlamak istedik. Türkiye’deki ve dünyadaki bütün kardeşlerimizi şehrimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. Her gelene aynı misafirperverliği, aynı ilgiyi göstereceğimizi herkesin bilmesini istiyoruz. Çünkü Nevşehir inşallah turizmin parlayan bir yıldızı olacak. Bu yıldız parlarken bizde bu şehre ve bu şehre gelecek yerli ve yabancı misafirlerimizegönlümüzü ve kapılarımızı açacağız. Kendisine şehrimize geldiği için bir kez daha teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra Belediye Başkanı Arı ve Do Nascımento pasta üstündeki mumu birlikte üflediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.