banner461

Nevşehirli Çocukların Film Keyfi

Nevşehirli çocuklar, Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Çocuk Filmleri Kuşağı’ ile birlikte sevilen şarkıcı Keremcem ile Cansu Tosun'un rol aldığı ‘İksir’ adlı animasyon filmini izledi.

banner503
Nevşehirli Çocukların Film Keyfi
10 Şubat 2020 Pazartesi 16:51

banner143
banner134

Nevşehirli çocuklar, Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Çocuk Filmleri Kuşağı’ ile birlikte sevilen şarkıcı Keremcem ile Cansu Tosun'un rol aldığı ‘İksir’ adlı animasyon filmini izledi. Nevşehir Belediyesi tarafından ücretsiz gerçekleştirilen etkinlikte tüm çocuklara ayrıca patlamış mısır ikram edildi.

Gerçekleştirdiği ‘Tiyatro Geceleri’ etkinliği ile her hafta Nevşehirli, sanatseverleri Türkiye’nin beğenilen oyunları ile buluşturan Nevşehir Belediyesi çocukları da unutmadı.

Başrolünde sevilen şarkıcı Keremcem ile Cansu Tosun'un yer aldığı ve Türk sinemasında ilk kez gerçek kişiler ve animasyon karakterlerini aynı filmde buluşturan İksir, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde iki ayrı seans halinde gösterildi.

Tamamen Türkiye yapımı olan ve animasyon çalışmaları bir yıllık bir çalışma sürecinde tamamlanan 'İksir' in ilk seansını eşi Melek Arı ve oğlu Haktan Arı ile birlikte izleyen Belediye Başkanı Rasim Arı’ya çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Film gösterimi öncesinde çocuklarla fotoğraf çektirerek onlara çeşitli hediyeler dağıtan Başkan Arı, çocuklara bu tür etkinliklerin bundan sonrada süreceği müjdesini verdi.

Bu arada film gösterimi öncesinde Nevşehir Belediyesi görevlilerince çocuklara ücretsiz olarak patlamış mısır dağıtıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.