banner461
banner195

Facebook'tan devrim gibi değişim

Sosyal medya devi Facebook, daha kullanışlı yeni bildirim sistemini duyurdu.

Facebook'tan devrim gibi değişim
27 Ekim 2015 Salı 12:48

banner143
banner134
 Facebook; bildirimler sekmesini kullanıcıların sosyal ağdaki davranışları, ilgi alanları, uygulamayı açtıkları zaman ve konum gibi parametrelere göre bildirim, hatırlatma ve bağlamsal öneriler sunan bir tür kişisel asistana dönüştürüyor. 

Özellikle mobil kullanıcıların fazlasıyla işine yarayacağa benzeyen yeni bildirimler, Google Now servisini andırıyor. Yeni bildirim merkezinde yaklaşan önemli olaylar kullanıcıya daha düzgün halde aktarılıyor. Günün maçları, TV dizileri, doğum günleri, hava durumu gibi gelişmeler bunlardan birkaçı. Sayfa beğenileri ve arkadaşlarınıza göre değişen bu bildirimleri isteğe göre düzenlemek mümkün.

Şehir ya da yurt dışında yaşayan bir arkadaşınız yakınınıza geldiğinde; yaşadığınız şehirde paylaşılan popüler haberler; hava durumu güncellemeleri; yakınınızdaki bir sinemada gösterime giren filmler ya da Facebook sayfaları’nın bağlantılarıyla birlikte yeme içme mekanları yeni sekmeye eklenen bildirimler arasında yer alıyor.

Facebook, yeniliği önümüzdeki haftalarda başta ABD olmak üzere Android ve iOS uygulamalarında devreye alacağını ifade ediyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.