banner461
banner195

Kapadokyalı Turizmcilerden Milletvekili Gürer'e Sert Eleştiri

Antalya-Nevşehir arasına yapılması planlanan Hızlı Tren için Peribacaları yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya açıklaması yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer 'e bir tepkide KAPTİD Başkanı Yakup Dinler'den geldi.

Kapadokyalı Turizmcilerden Milletvekili Gürer'e Sert Eleştiri
16 Haziran 2016 Perşembe 15:07

banner143
banner134
Antalya-Nevşehir arasına yapılması planlanan Hızlı Tren için Peribacaları yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya açıklaması yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer 'e Nevşehir Kapadokya bölgesinden tepkiler çığ gibi büyüyor.

KAPTİD Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Yakup Dinler, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in dün yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

CHP'li Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in  Yüksek Hızlı Tren ve Peribacalarının zarar görmesi konusunda yaptığı açıklamasına karşı Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler;

"Sayın Vekil şunu bilmelidir ki.  Kapadokya eşittir Ürgüp, Avanos, Göreme, Uçhisar, Ortahisar, Kaymaklı ve Derinkuyu'dur yani Nevşehir'dir. Niğde'nin bu denklemde herhangi bir yeri yoktur." dedi. 

KAPADOKYA DENKLEMİNİN İÇİNDE NİĞDE YOK!

Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler açıklamasında; Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in bir süredir "Antalya'yı Kapadokya'ya bağlayacak hızlı tren projesinin Nevşehir yerine Niğde'den geçmesi" şeklinde ütopik bir hayali olduğunu hatırlatan Dinler, Gürer'i şu sözlerle eleştirdi: "Bu durumu bir süredir kendisi çeşitli mecralarda dile getiriyor, bu ütopik hayalinin bir öncüsü olarak da 2009 yılında 'Kapadokya'nın Başkenti: Niğde' diye bir kitap bile çıkarmış kendisi. Sayın Vekil şunu bilmelidir ki Kapadokya eşittir Ürgüp, Avanos, Göreme, Uçhisar, Ortahisar, Kaymaklı veDerinkuyu'dur yani Nevşehir'dir. Niğde'nin bu denklemde herhangi bir yeri yoktur. Hızlı tren projesinin güzergahı Avanos üzerinden devam edeceği için peribacaları yıkılacak iddiası da gerçek dışıdır. Bir takım gazetelerin Ürgüp'ün simgesi Üç Güzeller fotoğrafı kullanarak bu haberi yapması çarpıtmadır. Üç Güzeller'in yanından geçecek olsa emin olun ilk tepki verecek olan yine Kapadokya turizmcileridir, bu duruma asla izin vermeyiz. Ayrıca TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın'ın 'inşallah yıkılmaz' açıklaması ise talihsiz bir açıklamadır. Keşke Sayın Genel Müdür inşallah ile birlikte daha bilimsel ve tatmin edici bir açıklama yapabilseydi." dedi. 


KAPTİD Başkanı Yakup Dinler tarafından yapılan o yazılı açıklamada şunları ifade etti;

Niğde Milletvekili Sayın Ömer Fethi Gürer’in bir süredir ütopik bir hayali var, Antalya’yı Kapadokya’ya bağlayacak olan hızlı tren projesinin Nevşehir yerine Niğde’den geçmesi… Bu durumu bir süredir kendisi çeşitli mecralarda dile getiriyor, bu ütopik hayalinin bir öncüsü olarak da 2009 yılında “Kapadokya’nın Başkenti: Niğde” diye bir kitap bile çıkarmış kendisi. Sayın Vekil şunu bilmelidir ki Kapadokya = Ürgüp, Avanos, Göreme, Uçhisar, Ortahisar, Kaymaklı ve Derinkuyu’dur yani Nevşehir’dir. Niğde’nin bu denklemde herhangi bir yeri yoktur. Hızlı tren projesinin güzergahı Avanos üzerinden devam edeceği için “peribacaları yıkılacak” iddiası da gerçek dışıdır. Bir takım gazetelerin Ürgüp’ün simgesi Üç Güzeller fotoğrafı kullanarak bu haberi yapması çarpıtmadır. Üç Güzeller’in yanından geçecek olsa emin olun ilk tepki verecek olan yine Kapadokya turizmcileridir, bu duruma asla izin vermeyiz. Ayrıca TCDD Genel Müdürü Sayın İsa Apaydın’ın “inşallah yıkılmaz” açıklaması ise talihsiz bir açıklamadır. Keşke Sayın Genel Müdür inşallah ile birlikte daha bilimsel ve tatmin edici bir açıklama yapabilseydi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gökhan Çakır-ÇAVUŞİN'li - 2 yıl önce
Sayın Dinler herşeyi çok biliyorsunuz da Kaymaklı ve Derinkuyu da bir yer altı şehri var diye Kapadokya'ya katıyorsunuz ne hikmetse bölgedeki bütün turizmciler ve önde gelen kişiler KAPADOKYANIN GÖBEGİ OLAN ÇAVUŞİN 'i söylemekte neden bu kadar zorlanıyorsunuz?