banner461

Nevşehir de Obez Ambulansı 57 Yaşındaki Hastanın İmdadına Yetişti

Obez ambulans ile aşırı kilolu hastaların nakil işlemleri Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri tarafından yapıldı.

banner503
Nevşehir de Obez Ambulansı 57 Yaşındaki Hastanın İmdadına Yetişti
02 Şubat 2018 Cuma 18:09

banner143
banner134
Kilo sorunları olan  ve Meme Kanser hastası 57 yaşındaki F.T. nin imdadına obez ambulansı yetişti.
Sağlık Bakanlığı tarafından Nevşehir’e tahsis edilen obez ambulans ile aşırı kilolu hastaların nakil işlemleri Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri tarafından yapıldı.
Nevşehir Kozaklı Karahasanlı köyünde evinde ikamet eden hasta,obez ambulans ile sabah evinden alınarak Gazi Üniversitesi Hastanesine nakil edildi.Burada yapılan ileri tetkik ve tedavinin ardından tekrar evine nakledildi. Bu nedenle bu uygulama için Hasta yakınları Sağlık Bakanlığına ve Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri’ne ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.
2014 yılında112 Acil Sağlık Hizmetleri filosuna katılarak bu bünyede hizmet  veren obez ambulanslarının hem tasarımı hem de içindeki bazı donanımları normal ambulanslardan farklı,sedyesi 150 ila 350 kilo taşıyabilecek güçte özel lift sistemine sahiparaç, diğer araçlara nazaran daha geniş çünkü iç kabinin acil ekibinin çalışabileceği kadar bir alanı da içermesi gerekiyor. İçerdeki ekipmanlar ise çoğunlukla normal ambulanstakiyle aynı ancak bazı müdahale setleri vs, obez hastaların anatomisine göre ayarlanmış malzemelerden oluşuyor. Önceden eğitilmiş deneyimli şoförler bu ambulansı kullanıyorlar.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.