banner461
banner195

WhatsApp Kullananlar Bu Habere Dikkat!

700 milyon kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın web uygulamasında gizlilik açığı bulundu.

WhatsApp Kullananlar Bu Habere Dikkat!
02 Şubat 2015 Pazartesi 20:33

banner143
banner134

 Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WatssApp 'ın web uygulaması uzun zamandır bekleniyordu. Yakın zaman öncemobil uygulamaları masaüstü ile senkronize ederek kullanma imkanı sunan WhatsApp Web'te gizlilikle ilgili açıklar ortaya çıktı.

 

17 YAŞINDAKİ BLOGCU RAPOR YAYINLADI17 yaşındaki güvenlik blogcusu olan Indrajeet Bhuyan, web servisiyle ilgili sorunları anlatan bir rapor yayınladı. Belirtilenlere göre gizlilik ayarları mobil uygulamada iyi çalışmasına rağmen web tarafında sorun var. Bhuyan, mobil uygulamada gözükmesine izin verilmeyen görsellerin web tarafında görüntülenmesinin mümkün olduğunu belirtti. Kısaca böyle bir durumda görselin aslında alıcı tarafından bulanık gözükmesi lazım. Fakat web hizmetinde ise bulanıklık olmuyor ve görsel rahat gözüküyor. Bu durum iki uygulama arasında (Mobil ve web yani) düzgün senkronizasyonun olmadığını gösteriyor.

 

PROFİL FOTOĞRAFLARINI HERKES GÖREBİLİYOR

Bhuyan'ın raporunda vurgulanan diğer nokta ise profil fotoğrafıyla alakalı. Profil resmi kısıtlı olanlar bile web üstünde gözüküyor. Web uygulaması kişinin fotoğrafını sadece arkadaşlarına görünecek biçimde ayarlaması halinde dahi fotoğrafın görüntülenmesine izin veriyor.

 

Kaynak : teknokulis

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.