Meral Akşener Korkusu Mu?


Ömer Ay

Ömer Ay

Okunma 16 Ocak 2018, 09:19

Niye kendi gücünüze güvenmiyorsunuz? Şu ölümlü dünyada bu hırs, bu ihtiras nedir? Kendinize göre büyük ideallerle yola çıkmışsınız. Büyük idealler diye dini ortaya sürmüşsünüz. Ahlakı emreden, iyiliği emreden, adaleti emreden kutsal bir dini ortaya koymuşsunuz. Nedir bu yalanlar, dolanlar? Nedir bu eğip bükmeler? Kanunları, kararnameleri değiştirip durmalar? Her şeyi, “Nasıl düzen kurarsam kazanırım?” oyunlarıyla ayarlamalar?
Samimi olsanıza! Dürüst olup kendi gücünüzle ortaya çıksanıza! Yasaları o yana bu yana büküp, seçim kurullarının arkasına, bilmem ne mahkemelerinin kararlarına, karar verememelerine sığınıp, ardından da “millî irade”den bahsetmeye ne denir? Ben bir nitelemede bulunmak istemiyorum; yüzünüz varsa, vicdanınız varsa, hani o geceleri yatağa yatınca sizden istenen “murakabe” diye bir kavram varsa, “Bugün ben ne yaptım?” diye kendi kendinize soruyorsanız, yaptıklarınız için gerekli nitelemeyi siz bulunuz. Belki yine kendi kendinizi kandırır, benim vicdanım temiz, dersiniz. Siz bilirsiniz. Ama biliniz ki şu ülkedeki her bir Türk’ün elleri yakanızdadır.
Yoksa, biz güçlüyüz mü diyorsunuz? Öyleyse bu ittifak arayışları nedir? Niçin tek başınıza kendi boyunuzun ölçüsünün alınmasından korkuyorsunuz? Haydi, cesur ve namuslu olunuz da mevcut yasalara dokunmadan kendi başınıza seçimlere giriniz. Devlet gücünü arkanıza almadan, orada burada hazır kuvvetler bulundurmadan, bütün partilere eşit imkân ve fırsatlar vererek, mertçe, yiğitçe ve kendi başınıza seçimlere giriniz. Müsaade ediniz, bir defa da insanlar, “Vallahi helal olsun, hiçbir oyuna başvurmadan, üstelik devlet gücünü de arkalarına almadan seçimi hakkıyla kazandılar.” desinler.
Nedir bu ittifak arayışları? Yeni yasalar, düzenlemeler yaparken yine hangi kelimeleri araya sıkıştıracaksınız? Hazine yardımını yeni şartlara bağlamak mı geçiyor aklınızdan? Şu yüzde üçüne, beşine muhtaç olduğunuz partiye neler vermeyi düşünüyorsunuz? Ya siz? Bir takım kavramların arkasına mı sığınıyorsunuz? Yoksa gerçekten sığınmak ihtiyacında mısınız? Yaşamak için sığınmak… Bir de şu hâlinize bakmadan oraya buraya laf yetiştirmeye çalışıyorsunuz? Bırakın ittifakı, sığınmayı filan da kendi adınızla girin şu seçimlere. Millet de sizin söz ve davranışlarınızı beğendiyse oylarını size versin. Nedir bu yalpalamalar? Cami önünde mendil açar gibi…
Bakın, cümlelerimin sonunu getiremiyorum. Yazık değil mi size, yazık değil mi bize? Yazık değil mi bu millete? İnsanın kendi cirmini, kendi yeteneğini bilmesi çok mu zor? “Bu kadar, ben bu kadar yapabiliyorum.”demek çok mu zor? “Bu defa da milletvekili olmasam ne çıkar?” demek çok mu zor? Nedir bu ihtiras? Bu yalan dünya, bu mevki, bu makam bu kadar mı tatlı?
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hasan - 1 yıl önce
Devlet bey önce vatan demiştir Ben buna inanıyorum. Yurtta sulh cihanda sulh deyip darbe yapanlara destek vermemiştir. Vatan demiştir vatan.
Avatar
Alperen - 1 yıl önce
Devlet beye gidip ‘beni belediye başkanı yap’ diye yalvarıp, aday yapmayınca da orada burada arkasından sallamak yakışır mı insana? Önce bunun cevabını vermeli makam tatlı mı diye soranlar...
Avatar
Memati - 1 yıl önce
Biz Allahtan başka kimseden korkmadığımızı 15 temmuz gecesi dünyaya gösterdik siz görmedinizmi?
Avatar
Reisin adamı - 1 yıl önce
Ömer hocam bi yazıda zeytin dalı harekatına yaz merak ediyomda.
Avatar
Öz Ak Partili - 1 yıl önce
Önce vatan demek şerefli kişilerde bulunur. Herkes anlamaz anlayamaz.