banner461

AK Parti, Fahri Ertik'ten şikayetçi oldu

AK Parti Nevşehir İl Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP'li eski İl Başkanı Fahri Ertik hakkında suç duyurusunda bulundu.

banner503
AK Parti, Fahri Ertik'ten şikayetçi oldu
10 Şubat 2020 Pazartesi 15:44

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir İl Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP'li eski İl Başkanı Fahri Ertik hakkında suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, Merkez İlçe Başkanı Ferit Yiğitarslan, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç ve Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Dolaşmaz, CHP'li Fahri Ertik hakkındaki suç duyurusu dilekçelerini vermek üzere Nevşehir Adliyesi'ne geldi. 

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar, adliye çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada ;" Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı, ana muhalefet partisinin il kongresinde konuşma yaptığı esnada dil uzatma cüretinde bulunan şahıs hakkında dün gece sosyal medya aracılığı ile de ifade etmiş olduğum gibi Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmak suretiyle yasal işlemleri başlatmış bulunmaktayız...

Bundan sonraki süreçte hukuk devletimizin yargısına/mahkemelerine güvenmek suretiyle, bu ve benzeri ifadelerde bulunan, siyasi görüşü/görünümü ne olursa olsun, alenen, sosyal medya üzerinden veya kapalı kapılar ardından başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bakanlarımız, en aşağıdan en tepesine kadar tüm kademe parti teşkilat mensuplarımız, milletvekillerimiz ve de belediye başkanlarımız hakkında eleştiri adı altında iftira-hakaret-şantaj-tehdite dair ithamlarda bulunan kişi veya kişiler hakkında tüm aşamaları titizlikle takip edip anlık suç duyurusunda bulunacağımızı da belirtmek isterim. Şuanki yargılama sürecini etkilememek adına şimdilik bu söylemlerle yetiniyor, tüm yaşananları kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Saygılarımla..." dedi

AK Partililer daha sonra Nevşehir Adliyesi’nden ayrıldılar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.