banner461

Akıncı belgeselinde bir Nevşehirli: Tarık Kesekçi

Akıncı belgeselinde Selçuk Bayraktar’ın yakın çalışma arkadaşlarından Uçak Mühendisi Tarık Kesekçi, Nevşehir’in ve Türkiye’nin gururlarından birisi oldu.

banner503
25 Mayıs 2020 Pazartesi 13:11

banner143
banner134

Akıncı belgeselinde Selçuk Bayraktar’ın yakın çalışma arkadaşlarından Uçak Mühendisi Tarık Kesekçi, Nevşehir’in ve Türkiye’nin gururlarından birisi oldu.

"AKINCI" belgeseli, Ramazan Bayramı'nın ilk günü Baykar Technologies'nin YouTube kanalında yayımlandı. Akıncı belgeselinde yer alan genç uçak mühendisi Tarık Kesekçi Nevşehir'in ve Türkiye'nin Gururu oldu.... Videoyu izlemek için TIKLAYINIZ!

İnancın, azmin zaferi Yerli ve Milli gururumuz “Akıncı”yı göklerle buluşturan ekibe teşekkür ederiz.

2017'de Baykar Makina'da çalışmaya başladı ve 3 senedir aynı yerde görev yapmaktadır

Belgeselle Türkiye'de ilk kez yüksek teknolojiye sahip bir hava aracının geliştirilme süreci ele alınıyor.

AKINCI'nın ilk prototipi olan PT-1 ikinci uçuşunu 10 Ocak 2020'de Sistem Doğrulama Testi kapsamında gerçekleştirdi. Entegrasyonu tamamlanan ve PT-2 olarak adlandırılan ikinci Bayraktar AKINCI da test faaliyetlerinin sürdüğü Çorlu Hava Meydan Komutanlığı'na gönderildi. Bayraktar AKINCI TİHA'nın hava ve yer testleri bundan sonra iki prototiple yürütülecek.

Açıkgöz tebrik etti...

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz şahsi twitter hesabından yaptığı paylaşımında; "Bu Gurur Hepimizin Milli, yerli, vatan ve millet sevdalısı, inançlı ekip içinde Nevşehirli hemşerimiz, evladımız Tarık Kesekci gibi hedefi olan gençlerimizle destan yazan Selcuk’a ve ekibine selam olsun Tebrikler Selcuk, tebrikler Tarik Kesekci, teşekkürler Gençler..." dedi.

Nevşehir gündemin adresi FİB Haber Merkezine sevgi ve saygılarını gönderen Tarık Kesekci'de; "Bugün İyi ki Nevşehirliyim dediğim günlerden biri daha :) Nevşehir Milletvekilimiz Mustafa Açıkgöz her zaman vatan, millet için yapılan işi takdir etmiş, sahip çıkmıştır. Yine bizi yanıltmadığı için, şehrimize ve gençlerimize sürekli vizyon kattığı için çok teşekkür ediyorum" dedi.

FİB Haber Merkezi olarak, Altınyıldız Eğitim Kurumlarının yetiştirdiği yüzlerce mühendisten birisi olan Tarık’ı, ailesini, NEVŞEHİR halkını ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.