banner461

Çat Beldesi Kapadokya'da balon uçuşlarının yeni adresi oluyor...

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yücel Menekşe, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici’yi ziyaret etti.

banner503
Çat Beldesi Kapadokya'da balon uçuşlarının yeni adresi oluyor...
18 Şubat 2020 Salı 19:15

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yücel Menekşe, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici’yi ziyaret ederek, Merkez ilçeye bağlı Çat Beldesinde yapılması planlanan sıcak hava balon uçuşları hakkında istişarede bulundu. Görüşmede Çat Belediye Başkanı İbrahim Ertürk'te hazır bulundu.

Çat kasabası Kapadokya'da balon uçuşlarının yeni adresi oluyor...

Yapılan görüşmelerde, Hala hazırda Kapadokya da sıcak hava balonlarının Göreme'den start aldığı ve bu manada Göreme'nin potansiyeli aşmasından sonra yeni bir yer arayışına geçildiği ve yapılan araştırma ve incelemelerin ardından yeni uçuş sahası için en uygun yerin Nevşehir merkez ilçeye bağlı Çat Beldesi olduğu ifade edildi. Öte yandan Çat Belediyesine uçuşlar için şimdiye kadar 6 firmanın başvuruda bulunduğu ve yeni başvurularında devam ettiği belirtildi.

Çat kasabasında balon turizmi için yeni bir uçuş sahası oluşturularak, gerekli izinlerin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden alınması için ön görüşmelerin yapıldığı ifade edilirken, gerekli izinlerin alınmasına müteakip uçuşların önümüzdeki günlerde başlamasının beklendiği ifade edildi. 

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe;"Nevşehir/Çat Belediye Başkanımız İbrahim Ertürk ile birlikte Sivil Havacılık Genel Müdürümüz Bahri Kesici’yi makamında ziyaret ederek Çat Beldemizde gerçekleştirilmesi planlanan sıcak hava balonlarının uçuşu hakkında istişaremizi gerçekleştirdik. Her zaman söylediğimiz gibi “Hizmet Ak Kadrolarla Olur.” dedi.

Çat Belediye Başkanı İbrahim Ertürk'te; "Milletvekilimiz Sayın Yücel MENEKŞE ile birlikte, Sivil Havacılık Genel Müdürümüz Sayın Bahri KESİCİ yi makamında ziyaret ettik, Kasabamız hakkında bilgi sunduk. Sayın Genel Müdürümüze göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim. Göreme den sonra ikinci balon uçuş sahası insallah Çat kasabamız olacak .Şimdiden kasabamıza ve bölgemize hayırlı olsun" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.