banner461
banner195

Dursun Ali Erzincanlı Nevşehir'de Gönüllere Seslendi

Dursun Ali Erzincanlı, AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı'nın özel davetlisi olarak geldiği Nevşehir'de sevenleri ile buluştu.

Dursun Ali Erzincanlı Nevşehir'de Gönüllere Seslendi
11 Mart 2019 Pazartesi 23:55

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı'nın bu akşam ki Muhabbet Buluşması'nın özel konuğu olan Şair Dursun Ali Erzincanlı Kapadokya Kültür Merkezinde Nevşehirli sevenleri ile buluştu.

Edebiyatçı Yazar Dursun Ali Erzincanlı, AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı'nın özel davetlisi olarak katıldığı Şiir Gecesinde kendini özgü üslubuyla gönülleri fethetti.

Proğrama AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Afrin Gazisi Zeki Didinmez, AK Parti İl Başkanı M.Rauf Yanar, Merkez İlçe Başkanı Edip Avşar, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Dolaşmaz, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Bilgiç, Sanatçı Kürşat, Semerkand Derneği Başkanı Ahmet Feralan, Meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldılar.

Sanatçı Kürşat'ın İç Anadolu Yöresi'ne ait türküleri seslendirilmesiyle başlayan proğramda, Refik Başaran'ın Şen Olasın Ürgüp Dumanın Gitmez (Cemalım) türküsüne AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayı Rasim Arı'da eşlik etti.

Nevşehirli değerli Sanatçı Kürşat'ın okuduğu türkülerin ardından gecenin finalinde Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde sahne alan ve okuduğu şiir ve naatları ile Nevşehirlilierin gönüllerine dokunan Dursun Ali Erzincanlı'yı, çok sayıda kişi gözyaşları içinde dinledi. 

Sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (s.a.s) şiir diliyle anlatan Erzincanlı, salonu duygulandırdı. Yaklaşık 60 dakika boyunca Hz. Muhammed’in hayatından kesitleri, O’nu en güzel şekilde anlatan şiirleri kendine özgü üslubuyla okuyan Dursun Ali Erzincanlı, Nevşehir halkına unutulmaz bir gece yaşattı.

Okuduğu şiirler ve anlattığı hikayelerle gönülleri fetheden Dursun Ali Erzincanlı, “Bizi Nevşehir'in güzel insanlarıyla buluşturan değerli kardeşim Belediye Başkan Adayımız Rasim Arı Beyefendiye teşekkür ediyor ve 31 Mart Seçimlerinde kendisine başarılar diliyorum” diyerek duygularını ifade etti.

Programın sonunda konuşan AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Rasim Arı'da, “Anadolunun kadim kenti şehrimizde unutulmaz bir programa imza atan Dursun Ali Erzincanlı Hocamıza, yine okuduğu candan türküleriyle içimizi ısıtan ve geceye renk katan Sanatçı dostum Kürşat kardeşimize teşekkür ediyorum. Ayrıca, salonumuzu dolduran kıymetli Nevşehirli hemşehrilerime de gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Proğrama ilişkin açıklamada bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz'de; "Kıymetli gönül dostumuz Dursun Ali Erzincanlı konseri ve Belediye Başkan adayımız Rasim Arı için bir araya gelen hemşerilerimizle coşkulu bir akşam geçiriyoruz. ‪Salonlara sığmayan AK Sevdalı kardeşlerimize, aziz hemşerilerimize selam olsun. Sizlerin desteği ve duasıyla ‘Bir Hayalimiz Var’ diyerek yola revan olan Rasim Arı’nın şehrimiz için hayalleri bizlerin de hayalidir. Nevşehir Belediye Başkan adayımız 31 Mart’ta Nevşehir’imizin şehr-i emini olarak seçilecektir‬ inşaAllah. Kazanan Nevşehir olacak.

Haber: Mustafa Ferveren


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.