banner461

İşte Ürgüp'te çekilen Zümrüdüanka dizisinin fragmanı...

Çekimleri Ürgüp'te yapılan ekranların yeni dizilerinden olan Zümrüdü Anka'nın tanıtım fragmanı yayınlandı. İşte o fragman...

banner503
10 Ocak 2020 Cuma 18:57

banner143
banner134

Çekimleri Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde yapılan ekranların yeni dizilerinden olan Zümrüdü Anka'nın tanıtım fragmanı yayınlandı. Yayınlanan fragmanda ise yeni diziye dair ipuçları yer aldı. İşte Kapadokya da çekilen dizinin o fragmanı...

ZÜMRÜDÜ ANKA TANITIM FRAGMANI

25 Ocak Cumartesi 20.00'de FOX'ta başlıyor! 

DİZİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Zümrüdü Anka dizisi mistik ve tarihi bölgelerden biri olan Kapadokya'nın kalbi Ürgüp'te çekilmektedir.

DİZİNİN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER YER ALACAK?

Alp Navruz, Ceren Yılmaz, Evrim Doğan, Simge Selçuk, Ayten Uncuoğlu, Hatice Arslan, Deniz Hamzaoğlu, Selim Bayraktar, Serhat Özcan ,Miray Akay, Sebahat Kumaş, Nazlı Pınar Kaya gibi isimler yer almaktadır.

DİZİNİN KONUSU NEDİR?

Rivayete göre bilgi ağacının dalları arasında yaşayan ve bütün kuşların sorularını cevaplayan Zümrüdü Anka kuşu bir gün ortadan kaybolmuş. Kaf dağının ardında olduğu haberini alan kuşlar ona ulaşmak için 7 dipsiz vadiyi aşmaları gerekiyormuş. Bu vadiler Nefs, Aşk, Cehalet, İnançsızlık, Yalnızlık, dedikodu ve benlik vadileriymiş. Kuşlar birer birer bu vadileri geçerken bir çoğu yolda kendini kaybetmiş, bir çoğu da ulaşamadan geri dönmüş. Ancak bunlardan sadece 30 tanesi Kaf dağının arkasındaki Zümrüdü Anka Kuşuna ulaşmayı başarmış.

Aslında bu vadilerin geçen kuşların her biri Zümrüdü Anka kuşuymuş. Nefesleri ve benliklerinden sıyrılıp bilgeliğe ulaşan bu kuşlar küllerinden yeniden doğmuşlardır. Mevlana bu hikayenin ardından çıkarılan ders için neyi arıyorsan sen o sundur demiştir. Sabır, emek ve gayret sarf etmenin ve kendi anka kuşunu kendinin başarmanın önemi vurgulanmaktadır.

Dizide bu ismiyle yayınlanırsa büyük mücadeleler sonucunda sevdiğine kavuşan aşıkların hikayesi anlatılacak diye düşünüyorum. Engeller ne kadar büyük olursa olsun sabır, gayret ve emek ile aşılır ve kaf dağının ardındaki Zümrüdü Anka Kuşu bile bulunur.

Not: Cast için 0 544 449 42 50 numara ile irtibata geçebilirsiniz...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.