banner461

Nevşehir'in en kapsamlı Kovid-19 denetimi! Tüm ekipler sahada.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen "Korona virüs denetimleri" konulu genelge kapsamında Nevşehir il genelinde geniş kapsamlı denetim yapıldı.

banner503
Nevşehir'in en kapsamlı Kovid-19 denetimi! Tüm ekipler sahada.
06 Ağustos 2020 Perşembe 13:42

banner143
banner134

Nevşehir’de, İçişleri Bakanlığının genelgesi ve Nevşehir Valiliğinin yönergesi kapsamında yeni tip koronovirüs (Kovid-19) ile etkin mücadele kapsamında "Sağlık için hepimiz için" denetimi yapıldı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel başkanlığında "Sağlık için hepimiz için" sloganı ile gerçekleştirilen denetime Belediye Başkanı Rasim Arı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı ve polis ekipleri katıldı.

Denetimler sırasında, hijyen, maske, sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edilerek, işletme sahiplerine ve vatandaşlara uyarılarda bulunuldu.

Nevşehir Valisi Sezer Becel burada yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda Türkiye genelinde bütün kamu kuruluşlarının sorumluları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve denetim ekiplerinin katılımıyla maske, hijyen ve sosyal mesafe kontrolü yapıldığını söyledi. 

Toplu taziyelerden, kalabalık düğünlerden kaçınalım. Mümkün olduğu kadarıyla mesafe ve temizliğe dikkat ederek programlarımızı yaparsak hiç birimiz üzülmeyiz diyen Vali Sezer Becel: "Denetimleri  Belediye Başkanımız ⁦Rasim Arı , Emniyet Müdürümüz, Jandarma Komutanımız, Sağlık ve Ticaret Müdürlerimiz,Ticaret Borsası Başkanımız, Esnaf Odaları Birlik Başkanımızla birlikte yaptık. Kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Denetimlerin bugüne özgü olmayıp süreklilik arz edecek şekilde devam edecektir." dedi.

Belediye Başkanı Rasim Arı ise, denetimlerin virüsle mücadelede farkındalık oluşturmak için gerçekleştirildiğini belirterek tedbirlerin önemini vurguladı.

Başkanı Arı, “Biraz önce Milli Eğitim Bakanımız bir açıklama yaptı. Eğer okulların açılmasını istemiyorsak maskesiz, mesafesiz ve hijyen kurallarına uymadan sokaklarda dolaşalım dedi. Evet her birimizin istediği tabi ki okullarımızın açılması, ekonomimizin normal çarkında işlemesinin devam etmesi. Eğer biz bunları istiyorsak duyarsız kalamayız. Yani bu ne Sayın Valimin ne İçişleri Bakanlığımızın ne bizim insanlarımıza zulüm etmek, insanlarımızın sosyal hayatını engellemek maksadıyla yapılan bir denetim değil vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde hayatlarını devam ettirebilmek, şehrimizin, ülkemizin güvenliği ve sağlığı için yapmak zorunda olduğumuz bir uygulamadır. Dolayısıyla hiç kimsenin kendi bireysel bir tavrı değil. Lütfen kendi sağlığınız için, çocuklarınızın sağlığı için kontrollü sosyal hayatı devam ettirebilmek için lütfen bu kurallara uyalım. Uymayan dostlarımızı, kardeşlerimizi uyaralım” diye konuştu.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.