banner461

Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi İlk Etabı Başlıyor!

Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşüm Projesinin İlk Etabı İçin Mart Ayı Sonunda Temel Atılması Planlanıyor...

banner503
Nevşehir Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi İlk Etabı Başlıyor!
15 Şubat 2020 Cumartesi 21:07

banner143
banner134

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından eski sebze ve zahire pazarı bölgesinde gerçekleştirilecek olan 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi için hisse sahipleri ile görüşmeler sürerken, ihale süreci devam eden Merkez Kentsel Dönüşüm Projesinin İlk Etabı İçin Mart Ayı Sonunda Temel Atılması Planlanıyor...

Belediyeden yapılan açıklamaya göre; Nevşehir’in Karasoku, Hacı Rüştü, Herikli, 20 Temmuz, Kapucubaşı ve İbrahim Paşa Mahallelerinin büyük bir bölümünü içerisine alan Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi için hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, bu bölgelerde yaşayan vatandaşları modern yaşam alanlarına kavuşturacak ve şehrin çehresini değiştirecek olan proje için TOKİ’nin örnek bir projeyi hayata geçireceği ifade edildi.

Projenin ilk etabı İbrahim Paşa Mahallesi sınırları içerisinde bulunan eski sebze ve zahire pazarı bölgesindeki 24 bin metre karelik alanda gerçekleştirilecek olan Kentsel Dönüşüm Projesi için, hisse sahipleri ile görüşmeler sürüyor.

Atatürk Bulvarı üzerinde, Gülbahçe yanında bulunan Nevşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası içerisindeki Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen uzlaşma görüşmelerine 191 hisse sahibinin davet edildiği de ifade edildi.

Şubat ayı sonuna kadar sürecek olan görüşmelerin ardından Mart ayı sonunda 73 ticarethane ve 6 tanesi 2+1 ve 70 tanesi 3+1 olmak üzere toplam 76 konutun yapımı için inşaat çalışmalarına başlanacak, proje çerçevesinde söz konusu alana konut ve ticarethanelerin yanı sıra kapalı ve açık otoparklar ve sosyal yaşam merkezlerinin de inşa edileceği ifade edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.