banner461

Nevşehir özel halk otobüslerinde 'Faizi terkedin' reklamı

Nevşehir'de, özel halk otobüsünün arkasındaki camda yer alan 'Faizi terkedin' başlıklı reklam dikkat çekti.

Nevşehir özel halk otobüslerinde 'Faizi terkedin' reklamı
05 Aralık 2019 Perşembe 20:03

banner143
banner134

Nevşehir Genç İHH tarafından dikkat çekmek amacıyla şehir içi halk otobüslerinin arka camındaki reklam alanına, 'Faizi terkedin! Yok eğer böyle yapmazsanız, Allah'a ve Peygamberine savaş açtığınızı bilin... (Bakara 279)' yazısını yazdırıldı.

Nevşehir'de faize karşı savaş açıldı! 

Nevşehir Genç İHH'dan yapılan açıklamada; "Faizin normalmiş gibi algılandığı bu dönemde, Faizin haram olduğunu insanlara tebliğ etmek ve faiz konusuna dikkat çekmek amacıyla kent merkezinde çeşitli hatlardaki bazı otobüslerde bu şekilde çalışma başlattık.

Kuran-ı Kerim'de faizin terk edilmesini emreden ayetlerin bulunduğu ve Kredi alma, faize bulaşma ana temasıyla asılan afişte şu ifadeler yer alıyor: “Ey iman edenler, faizi terk edin, yok eğer böyle yapmazsanız, Allah’a, Peygamber’ine savaş açtığınızı bilin. Eğer faizcilikten tövbe ederseniz, sermayeleriniz sizindir. Böylece ne haksızlık eder, ne de haksızlığa uğrarsınız.” (Bakara 279)' yazısını yazdırdı.

Nevşehir'deki halk otobüslerinin arkasında yazan ve Faiz konusunu işleyen bu ayet vatandaşlar arasında da dikkat çekti. Olumlu tepkiler alan çalışma için Nevşehirli vatandaşlar Genç İHH ekibine teşekkür ettiler. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.