banner461

Nevşehirli Gurbetçiler Memleketlerine Gelmeye Başladı

Avrupa'nın farklı ülkelerinde yaşayan Gurbetçiler tatil için Nevşehir'e gelmeye devam ediyor...

banner503
Nevşehirli Gurbetçiler Memleketlerine Gelmeye Başladı
06 Temmuz 2020 Pazartesi 15:04

banner143
banner134

Yurt dışında bulunan Nevşehirli gurbetçiler tatillerini geçirmek üzere memleketlerine gelmeye başladılar.

Yabancı plakalı araçlarla izine gelen Nevşehirli gurbetçiler Nevşehir caddelerinde görülmeye başladı.  Senelik izinlerini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçiler Nevşehir'e geliyor. Uçak yerine daha ekonomik ve tatile geldiklerinde ulaşımlarını rahat sağlamak için tercih ettikleri yabancı plakalı araçlar Nevşehir cadde ve sokaklarında sıkça görülmeye başlandı. Başta Almanya ,Fransa, Belçika ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinde çokça bulunan  gurbetçi lerimiz izinlerini hasretle Nevşehir ve Köylerinde kullanmak istediklerini söylüyorlar.

Memleketinize hoşgeldiniz...

Yedinci ayın gelmesiyle birlikte Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın değişik ülkelerinde yaşayan gurbetçilerimiz, tatil İçin Nevşehir'e gelmeye başladı.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, koronavirüs salgınının ardından okulların tatil olması ve yaşanan normalleşme süreciyle birlikte memleketlerine gelmeye başladı.

Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan giriş yapan Gurbetçi Türk vatandaşları, ateş ölçümlerinin ardından İl Sağlık Müdürlüğü personelince sağlık taramasından geçiriliyor. Sosyal izolasyon ve korunma yöntemleri hakkında bilgilendirilen vatandaşlara, 14 gün ev izolasyonuna tabi olduklarına dair onay formu imzalatılıyor.

Almanya başta olmak üzere Avrupa'nın değişik ülkelerinde yaşayan gurbetçiler tatil için geldikleri Ürgüp ve Köylerinde koronavirüs tedbirleri ile izinlerini geçiriyor.

Geçmiş izin dönemlerinde olduğu gibi rahat rahat gezip alışveriş yapmak yerine bu yıl gurbetçilerin, maske, izolasyon, sosyal mesafe gibi kurallara riayet ederek memleketlerinde bağ bahçe işleriyle uğraşarak zaman geçirdikleri belirtiliyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl Gurbetçiler bağ, bahçe işlerinde vakit geçiriyorlar.

Almanya başta olmak üzere, Avrupa'nın bir çok bölgesinde yaşayan Ürgüplü Gurbetçiler yaz tatillerini geçirdikleri Ürgüp'te bölge ekonomisine önemli oranda katkı sağlıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.