banner461

O Camii’nin adı Taşlıbel Çiçekli Camii olarak değiştirildi

Nevşehir Esentepe Mahallesi'nde bulunan Taşlıbel Camii’nin adı Taşlıbel Çiçekli Camii olarak değiştirildi.

banner503
11 Mayıs 2019 Cumartesi 15:15

banner143
banner134

Nevşehir Esentepe Mahallesi'nde bulunan Taşlıbel Çiçekli Camii İmam Hatibi Ahmet Aydemir, camii rengârenk çiçekleri ve yemyeşil meyve ağaçlarıyla donattı. Bu süreçte Taşlıbel Camii’nin adı Taşlıbel Çiçekli Camii olarak değiştirildi.

Taşlıbel Çiçekli Camii İmamı Aydemir, 1995 yılında hobi olarak cami içerisindeki saksılarda çiçek yetiştirmeye başladı. Aradan geçen yılların ardından bahçede 50’ye yakın türden 300 saksının üzerinde çiçek ve meyve yetişti. 

“Çocuklarımıza çiçeklerle camiyi sevdirdik”

Çocuklara camiyi sevdirmek için çiçek saksılarının her birine çocukların isimlerini yazan Aydemir, "Burada 1992 yılından beri görev yapmaktayım. Çiçek ve meyve yetiştirmeye ise 1995 yılında başladım. Çiçekleri yetiştirdikten sonra cemaatin de hoşuna gitti. Daha sonra mahalledeki çocukları nasıl camiye getirebilirim diye düşündüm ve buradaki her bir çiçeği bir çocuğa zimmetledim; saksıların her birinin üzerine çocukların isimlerini yazdım. Çocuklarımız kendi isimlerinin yazdığı çiçekleri sularlar. Böylelikle çocuklarımıza hem camiyi hem de çiçekleri sevdirdik. Camiler bütün güzellikleri içine alan Allah’ın yeryüzündeki evleridir." diye konuştu. 

Görenlerin camiye hayran kaldığını ifade eden Aydemir, "Camiye gelenler ilk defa böyle bir bahçe gördüklerini söylüyor. Hatta bazıları bu çiçeklerin canlı olup olmadığını anlamak için bitkilere dokunuyor, bitkilerin bakımını nasıl yaptığımı soran oluyor. Bir iş zevkle, aşkla yapılırsa insana hiçbir zaman zor gelmiyor. Sabah namazından sonra çiçeklerimle hem konuşurum hem de uğraşırım. Biz camilerimizi temiz tutarak cemaatin artmasını gençlerin çocukların gelmesini arzu ediyoruz. " dedi.

İşte Diyanet TV'de yayımlanan Nevşehir Taşlıbel Çiçekli Camiden o videoyu izlemek için TIKLAYINIZ!


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.