banner461

Sedat Peker, Kapadokya'da balonla uçtu çömlek yaptı

Sedat Peker, Türkiye’nin ilk yerli ve milli sıcak hava balonu ile Kapadokya semalarında uçtu. Avanos'ta çömlek yaptı...

banner503
21 Kasım 2019 Perşembe 18:03

banner143
banner134

Kasım ara tatilinde çocuklarıyla zaman geçiren Sedat PekerKapadokya bölgesini gezdi. Nevşehir'in Avanos ilçesinde çömlekte yapan Peker, günün sabahında ise peri bacalarını gökyüzünden balon gezisiyle izledi. 

Ailesi ile birlikte Kapadokya'da Göreme, Avanos, Paşabağları, Zelve'yi gezen Sedat Peker, www.fibhaber.com'a yaptığı açıklamasında; "Türkiye'nin bu cennet köşesi bölgenin turizm açısından bulunmaz çok özel bir yer olduğunu ifade ederek; " Ara tatilini geçirmek için kızım ve ailemle birlikte   Nevşehir'deyiz. Türkiyemizin turizm sektörüne motor görevi yapan Göreme'de balona binerek eşsiz güzellikte olan Kapadokya'yı izledik. Kapadokya bölgesinin ne kadar güzelliklerle dolu bir mekan olduğunu bir kere daha gözlerimizle görme imkanı bulduk." dedi.

Sedat Peker, Balonla Kapadokya Semalarında Uçtu. Videosunu izlemek için TIKLAYINIZ!

Avanos’ta bazı turistik alış veriş merkezlerini de gezen Sedat Peker, daha sonra Avanos ilçesinde Kapadokya Yeraltı Seramik müzesini  ziyaret ederek burada çömlek yaptı, Müze sahibi Güray Tüysüz’den müze ve ürünler hakkında bilgiler aldı. 

Avanos'ta gezdiği yerlerde vatandaşlardan büyük ilgi gören Sedat Peker, kendisi ile fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi. 

Sedat Peker'in Kapadokya gezisi sadece www.fibhaber.com da...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.