banner461

Gizligider, Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türk Patent ve Marka Kurumu yönetim kurulu üyeliğine, 24. ve 26. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider’in ataması yapıldı.Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne

banner503
Gizligider, Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı
24 Haziran 2020 Çarşamba 11:05

banner143
banner134

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türk Patent ve Marka Kurumu yönetim kurulu üyeliğine, 24. ve 26. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider’in ataması yapıldı.

FİB Haber Merkezi olarak, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türk Patent ve Marka Kurumu yönetim kurulu üyeliğine atanan İlimizin önceki dönem AK Parti Nevşehir Milletvekilerinden Av. Ebubekir Gizligider'i kutluyor yeni görevinin hayırlı olmasını diliyoruz.

Av. Ebubekir Gizligider kimdir?

24. ve 26. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekilliği görevinde bulunan Ebubekir Gizligider, 25 Şubat 1979 yılında Nevşehir’de dünyaya geldi. Babasının ismi Hüseyin, annesinin ismi Elmas’tır. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Ebubekir Gizligider, Serbest avukat olarak çalıştı. Nevşehir İnsan Haklarını Koruma Derneği ile Kapadokya Çevre ve Kalkınma Derneği Kurucu Üyesidir. 24. Dönemde Nevşehir Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyeliği ile Bangladeş Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü. En son Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanmıştı.

İyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Ebubekir Gizligider, evli ve iki çocuk babasıdır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.