banner461

Nevşehir Avanos'ta Kızılırmak Üzerine Sazan Balığı Tesisi Kuruldu

Nevşehir'in Avanos İlçesi Kızılırmak üzerinde Sazan Balığı Yetiştiriciliği Tesisi Kuruldu.

banner503
Nevşehir Avanos'ta Kızılırmak Üzerine Sazan Balığı Tesisi Kuruldu
12 Mayıs 2020 Salı 14:18

banner143
banner134

Nevşehir'in Avanos İlçesi Kızılırmak üzerinde Sazan Balığı Yetiştiriciliği Tesisi Kuruldu.

Nevşehir'in Avanos İlçesi Kızılırmak üzerinde Pamuktarla mevkiinde Bakanlığımızın İzinlendirmesi ile kurulan 10 ton kapasiteli pullu sazan balığı yetiştiriciliği tesisi için Su Ürünleri Yetiştiricilik Belgesini takdim etmek üzere Tarım ve Orman İl Müdürü Okan Yılmaz, İl Müdür Yardımcısı Necmettin Sapmaz, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Yavuz Arslan, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Bayram Ökçesiz'in katılımıyla bir ziyaret gerçekleştirildi.

Tesiste konuşma yapan İl Müdürü Okan Yılmaz, "Ülkemizin içerisinde bulunduğu Covid 19 virüsü ile mücadele içerisindeyken böyle güzel haberler bizleri çok mutlu ediyor. Biliyorsunuz yetiştiricilik çok önemli. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Tarım ve Orman Bakanımızın çiftçilerimize destek olunması için verdiği talimatları ile çiftçilerimizin ve yetiştiricilerimizin yanlarında olmaya devam ediyoruz. Bugün burada su ürünleri yetiştiricisi Hasan ŞAHİN kardeşimizin gayretlerini takdir ediyoruz. Bundan sonra daha güzel haberlerini ve çalışmalarını bekliyoruz. Kendisine su ürünleri yetiştiricilik belgesini onurla ve gururla veriyoruz. Bu almış olduğu belgenin sonuna kadar hakkını vereceğine inanıyorum" dedi.

Tesisin sahibi Hasan Şahin işletme ile ilgili bilgi vererek yaptığı açıklamada "2019 yılının 9. ayında bu tesisi kurduk 15.000 adet yavru balıklarımızı buraya bıraktık. Balıklarımız doğal olarak beslenmelerinin yanında takviye yem ve mısır silajı vererek ağırlıklarını 350-550 gr/adet'e ulaştırdık. 1 yıl içerisinde adedinin 1 Kg'a çıkmasını bekliyoruz. Pazarlama noktasında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz, Iraktan gelen bir heyetle görüşmeler yaptık. Irak'lı Heyet buraya gelip tesisimiz gezip incelemelerde bulundular. Kendileri, balıklarımızı Irak'a ihraç etmeyi düşündüklerini söylediler. Biz bu tesisi kurarken memleketimize ve Ülkemize faydalı olmayı amaçladık. Çalışmalarımızı ve gayretlerimize devam edeceğiz. Bizlere bu tesisi kurarken desteklerini ve yardımlarını esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza, İl Tarım ve Orman Müdürümüz ve Personellerine teşekkür ederim" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.