banner461

Nevşehir'de öğrenci servisleri 30 Nisan'a kadar ücret almayacak

Nevşehir’deki öğrenci servisleri tatil boyunca ücret almayacaklarını açıkladı.

banner503
Nevşehir'de öğrenci servisleri 30 Nisan'a kadar ücret almayacak
01 Nisan 2020 Çarşamba 13:47

banner143
banner134

Nevşehir merkezde faaliyet gösteren 55 No'lu Kapadokya öğrenci servisi, İpek tur öğrenci servisi, 42 nolu Yıldız öğrenci servisleri,  Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Düzgün ile bir araya gelerek yaptıkları istişareler sonucunda yeni tip Korono virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Okulların açılmasının ileri bir tarihe ertelenmesi sonrası aldıkları ortak kararı açıkladı.

Nevşehir’deki öğrenci servisleri tatil boyunca ücret almayacaklarını açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm okulların tatil olması ile birlikte öğrenci velilerinin servis ücretlerine ilişkin talepleri üzerine Belediye Başkanı Rasim Arı’nın talimatıyla öğrenci servisi yöneticileri ile bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşme sonucunda il merkezinde faaliyet gösteren 55 Nolu Kapadokya Öğrenci Servisi, İpektur Öğrenci Servisi ve 42 Nolu Yıldız Öğrenci Servisleri okulların tatil olduğu 30 Nisan 2020 tarihine kadar servis ücreti almama kararı aldı.

İşte yapılan o açıklama;

Nevşehir merkezde faaliyet gösteren 55 No'lu Kapadokya öğrenci servisi, İpek tur öğrenci servisi ,42 nolu Yıldız öğrenci servisleri olarak yeni tip Korono virüs (Covid-19) kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullar 30 Nisan 2020 tarihine kadar tatil edilip, Yaz döneminde bu tatil sürelerinin telafi eğitimine devam edileceği bildirilmiştir. İlerleyen süreçte değişiklikler olursa devletimizin alacağı kararları uyuyacağımızı bildiririz. Servis firmaları olarak bizlerde tatil süresi boyunca servis ücretlerinin alınmayacağını okullar açılınca hizmet vermeye devam edeceğimizi ve servis ücretlerinin alınacağını bildiriniz.

Alınan karar kamuoyunda her iki tarafıda mağdur etmemek adına alınmış güzel bir karar şeklinde değerlendirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.