banner461

Nevşehir'de STK'lar Vali Aktaş'a Sahip Çıktı, Sarıaslan'ı Kınadı

Nevşehir'de sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Milli İrade Platformu düzenledikleri basın açıklamasında Vali İlhami Aktaş'a sahip çıkarken, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ı ise kınadı.

banner503
Nevşehir'de STK'lar Vali Aktaş'a Sahip Çıktı, Sarıaslan'ı Kınadı
04 Ekim 2019 Cuma 17:13

banner143
banner134

Nevşehir'de sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Milli İrade Platformu düzenledikleri basın açıklamasında Vali İlhami Aktaş'a sahip çıkarken, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ı ise kınadı.

Nevşehir'de faaliyet gösteren 56 sivil toplum örgütü tarafından oluşturulan milli irade platformu üyeleri Nevşehir valiliği önünde basın açıklaması düzenledi.

Milli irade platformu adına basın açıklamasında konuşan Platform Sözcüsü Mustafa Özdemir şunları söyledi;

Değerli basın mensupları Nevşehir Milli İrade Platformu Olarak kurulduğumuz 2010 yılından bu güne kadar hep millet iradesinin, hakkın, hukukun, haklının yanında yer aldık. 

Geçtiğimiz günlerde meclis kürsüsünden bir Nevşehir Milletvekili tarafından Sayın Valimiz hakkında yapılan açıklama Nevşehirli hemşerilerimizi derinden üzmüştür. 

Özellikle 15 Temmuz sürecinde ilimize atana Sayın Valimiz, atandığı günden itibaren çalışkanlığı, gayreti,mütevazılığı, devlet adamlığı noktasında Nevşehirlihemşerilerimizin kalbinde ve gönlünde önemli bir yer etmiştir. Sayın Valimizin meclis kürsüsünde siyasetin konusu olmasını doğru bulmadığımızı ifade etmek istiyoruz. Siyasetçilerin rakiplerinin yine siyasetçiler olduğunu hatırlatmak isteriz. 

Söz konusu Milletvekillinin, varsa ellerinde şehrimizin büyümesi kalkınması gelişmesi için plan proje önerileri ile meclis kürsüsünden Milletin Meclisinden konuşma yapmasını beklerdik. Devletin valisini kürsüden bu şekilde eleştirmek siyasi kolaycılıktır. Biz seçtiğimiz vekillerimizi Nevşehir’e hizmet etmeleri için seçip meclise gönderdik. İlinin sorunlarının çözümünde sanki Sayın Vali engel oluyormuş gibi bir algı oluşturmak doğru değildir.

Sayın Valimiz için kullanılan çirkin üslubu da bir milletvekiline yakıştıramadığımızı ifade etmek istiyoruz. 

Değerli Basın Mensupları;

Nevşehir Milli İrade Platformuna destek olan vakıf, dernek, sendikalar olarak İlimizin çözüm bekleyen tüm sorunlarında Sayın valimiz ile bu güne kadar çok verimli çalışmalar yaptık. Aynı anlayışın bundan sonra da devam edeceğini düşünüyoruz. Siyasi düşünce görüşü ne olursa olsun İlimizi temsil eden; Siyaset, Bürokrasi ve STK’ların işbirliğini, anlayış birliğini önemsiyoruz. Biz bu güne kadar sorumluluğumuzu yerine getirdik. Kendi sorumluluğunun farkında olmayanları da sorumlu davranmaya davet ediyoruz. 

Milletvekilliği sadece meclis kürsüsünde değil ilin merkezinden taşrasına kadar her alanında olmalıdır. İnsanlar seçtiği vekillerini zaman zaman alanlarda görmek istiyor.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Nevşehir Milli İrade Platformu 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.