banner461

Nevşehirli Başbuğ, Türkiye'nin ilk drone teknoloji merkezini açıyor

Assuva Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Nevşehirli iş adamı Remzi Başbuğ, Türkiye'nin ilk drone teknoloji merkezi için Kastamonu Taşköprü’yü seçti.

Nevşehirli Başbuğ, Türkiye'nin ilk drone teknoloji merkezini açıyor
09 Eylül 2019 Pazartesi 11:51

banner143
banner134

Yeraltı arama ve görüntüleme sistemlerinden, geliştirdiği drone ile savunma sanayiine yönelen Assuva Savunma Sanayi, ikinci yatırım merkezi olarak Kastamonu Taşköprü’yü seçti.

Türkiye'nin önde gelen yeraltı görüntüleme sistemleri üreticisi Assuva Savunma Sanayi, İstanbul Kurtköy'ün ardından, Kastamonu Taşköprü’yü ikinci yatırım alanı olarak ilan etti.

Assuva Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Nevşehirli hemşehrimiz Remzi Başbuğ, Türkiye'nin teknoloji geliştirme ve üretiminde bölgesel güç olacağına inandığını belirterek "Savunma Sanayii'nde yeni yatırımlarımızı Kastamonu Taşköprü’de bize tahsis edilen alana yapacağız. Burada üretim ve eğitim alanlarımız olacağından hizmet sektöründe çalışacağımız farklı ve yoğun bir yatırım sürecine gireceğiz" dedi.

Taşköprü'de yatırım için atılan adımın, bölgenin imajını da değiştireceğini söyleyen Başbuğ, "Teknoloji sektöründe lider olmak ve adımızı dünyaya duyurmak için Taşköprü’de bir adım attık. Teknolojik cihazlarımızı üretmek, satmak ve eğitimlerini vermek için kollarımızı sıvadık" şeklinde konuştu. 

SEKTÖRDE 25 YILDIR TEKNOLOJİ GELİŞTİRİYOR

Assuva Savunma Sanayi ürünlerinin önceliğinin Türk polisi ve askeri olduğuna dikkat çeken Remzi Başbuğ, daha sonra ihracat odaklı üretime yöneleceklerini söyledi. Sektörde 25 yıllık birikim ve deneyime sahip olduklarını belirten Assuva Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Başbuğ, "Mühendislerimizin genç ve dinamik yapısı sayesinde köklü ve bir o kadar da yüzü geleceğe dönük bir şirket olarak liderliğimizi sürdürüyoruz. Yatırımı, üretimi ve bilhassa istihdamı sadece işimizi büyütecek öncelikler olarak değil ülkemize, sektörümüze karşı bir sorumluluk olarak görüyoruz" dedi.

Nevşehirli genç iş adamı Remzi Başbuğ, yatırım için kendilerine arazi tahsisinde destek olan Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal’a da yerli teknolojinin gelişmesi adına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti...

Remzi Başbuğ Kimdir?

1979 Nevşehir doğumlu, üniversite mezunu, evli ve Nina adlı kız ve Emirhan adlı erkek çocuk babası. İlkokul, ortaokul ve liseyi Nevşehir’de okudu. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gitti. Daha sonra Almanya'da elektrik ve manyetikle ilgili eğitim aldı. Ve Almanya'dan getirdiği makineleri Türkiye'de satışa başladı. Ürettiği Yer altını Gören Cihazlar Türk askeri için güzel bir kaynak ve Türk mühendisleri için gurur kaynağı oldu.

Nevşehirli hemşehrimiz Remzi Başbuğ, 17 yaşında iken Naim Süleymanoğlu'nun etkisi altında kalarak haltere merak sardı. Bizzat kendi kendisini yetiştirdi; bölge, derken Türkiye birinciliklerine, sonunda da Avrupa'lara kadar ulaştı. Çok genç yaşta Milli takım forması giymeyi başaran Remzi Başbuğ Avrupa yıldızlar şampiyonasında Avrupa 3'üncüsü oldu.  1995 yılında Türkiye Fair Play ödülüne layık görüldü.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.