banner461

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Ebubekir Gizligider atandı

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 24. ve 26. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider’in ataması yapıldı.

Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Ebubekir Gizligider atandı
19 Ağustos 2019 Pazartesi 10:59

banner143
banner134

16 Ağustos 2019 tarihli atama kararnamesi yayımlandı.  3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 24. ve 26. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider atandı.
 

Av. Ebubekir Gizligider kimdir?

24. ve 26. Dönem AK Parti Nevşehir Milletvekilliği görevinde bulunan Ebubekir Gizligider, 25 Şubat 1979 yılında Nevşehir’de dünyaya geldi. Babasının ismi Hüseyin, annesinin ismi Elmas’tır. Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Ebubekir Gizligider, Serbest avukat olarak çalıştı. Nevşehir İnsan Haklarını Koruma Derneği ile Kapadokya Çevre ve Kalkınma Derneği Kurucu Üyesidir. 24. Dönemde Nevşehir Milletvekili seçildi. Anayasa Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyeliği ile Bangladeş Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

İyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilen Ebubekir Gizligider, evli ve iki çocuk babasıdır.

Kararname:

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ebubekir GİZLİGİDER atanmıştır.

15 Ağustos 2019

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.